Négy gólt hozott a Leicester és a Chelsea rangadója

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.02.01. 13:30
Kétszer örülhettek a hazaiak, de ha figyelmesebbek, ötig meg sem állnak (Fotó: AFP)
A Leicester City 2–2-es döntetlent játszott a Chelsea-vel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ
Leicester–Chelsea 2–2
(H. Barnes 54., Chilwell 64., ill. Rüdiger 46., 71.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Kellemes napsütés és kellemetlen szél fogadta a szombat kora délutáni rangadóra felsorakozott játékosokat, a szünet előtt az eső is elkezdett cseperészni (majd mintha mindegy volna, el is állt), és még gól sem született az első félidőben – mégis remekül szórakozott a nagyérdemű közönség, ugyanis a két, a dobogóért harcoló csapat nyílt sisakos támadójátékkal rukkolt elő.

A hazaiaktól James Vardy, Harvey Barnes és Hamza Choudhury rontott ziccert, a vendégeknél Tammy Abraham és Callum Hudson-Odoi rúgott lyukat kecsegtető helyzetben, a középpálya ura természetesen N'Golo Kanté volt.

Gyors gólváltással indult a második félidő, Antonio Rüdiger megszerezte a 100. chelsea-s mérkőzésén idénybeli első gólját, de hamar válaszolt egy szerencsés lövéssel a remek formában lévő Harvey Barnes, majd a Kepa helyére a kezdőbe állított, 38 évesen és 126 naposan az idény legidősebb játékosaként szereplő Willy Caballero kisebb hibáját váltotta gólra Ben Chilwell.

Chilwell a 100. PL-mérkőzésén szerepelt, és remekül futballozott, ezért vinné a Chelsea is, a „kikiáltási ára” ötvenmillió euró.

Nem hagyta magát a Chelsea, Mason Mount adott egy újabb gólpasszt Antonio Rüdigernek, majd ismét a hazaiak támadtak, de Barnes és Jonny Evans is hatalmas helyzetet rontott, a legvégén pedig Barnes beadása Rüdiger maga mögé tett kezén csattant, de nem járt érte büntető.

Ezzel a döntetlennel a két csapat riválisai jártak jól.

25. FORDULÓ
Leicester–Chelsea 2–2 (Barnes 54., Chilwell 64., ill. Rüdiger 46., 71.)

Bournemouth–Aston Villa 2–1 (Billing 37., Ake 44., ill. Samata 70.)
Crystal Palace–Sheffield United 0–1 (Guaita 58. – öngól)
Liverpool–Southampton 4–0 (Oxlade-Chamberlain 47., Henderson 60., Szalah 72., 90.)
Newcastle–Norwich 0–0
Watford–Everton 2–3 (Masina 10., Pereyra 42., ill. Mina 45+1., 45+4., Walcott 90.)
West Ham–Brighton 3–3 (Diop 30., Snodgrass 45., 57., ill. Ogbonna 47. – öngól, Gross 75., Murray 79.)
Manchester United–Wolverhampton 0–0
1. Liverpool 25 24 1 60–15 +45 73
2. Manchester City 24 16 3 5 65–27 +38 51
3. Leicester City 25 15 4 6 54–26 +28 49
4. Chelsea 25 12 5 8 43–34 +9 41
5. Sheffield United 25 9 9 7 26–24 +2 36
6. Manchester United 25 9 8 8 36–29 +7 35
7. Wolverhampton 25 8 11 6 35–32 +3 35