PL: kibrusztolta a győzelmet odahaza az Aston Villa

2022.09.16. 23:10
Csúcsforgalom Birminghamben (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League 8. fordulójában az Aston Villa legyűrte odahaza a Southamptont, a Fulham pedig ötgólos mérkőzésen nyert Nottinghamben.

Nem a legszebb arcát mutatta az Aston Villa és a Southampton ezen a bajnokin, valósággal felüdülést keltett Philippe Coutinho 18 méteres, nem sokkal a léc fölött elsuhanó lövése. A szünet előtt a brazil közeli fejesét fogta a kapus, majd Jacob Ramsey talált a kapuba, miután a lécről lepattanó labdát elé terelte az óvatlan vendégvédő, Mohammed Salisu.

Mindkét angol bajnoki 70. percében megemlékeztek a 70 évnyi uralkodás után elhunyt II. Erzsébetről, a birminghami találkozó nagyjából ezért marad emlékezetes: a második félidő egyetlen ziccert sem hozott, említést érdemel még a ráadásban Adam Armstrong hétméteres fejese, de ez is jócskán elkerülte a hazai kapu jobb alsó sarkát.

Ilyen vagy olyan játékkal, nagyon fontos három pontot szerzett Steven Gerrard csapata!

A nyáron a szó szoros értelmében két új csapatot igazoló Nottingham sokkal jobban kezdett a Fulhamnél, és Taiwo Awoniyi fejes góljával hamar előnyben került. Mitrovics majdnem kiegyenlített három perc múlva, de rosszul célzott. A harmincadik perctől átvette az irányítást a Fulham, az első félidőben Dean Henderson még védett egy nagyot Kenny Tete megpattanó lövésénél, ám a pihenőt követően szép sorban három gólt szereztek a vendégek, ráadásul szebbnél szebb találatokat!

A hajrára fordulva szépített a Forest, 12 méterről lőtt a bal felső sarokba a csereként pályára lépő Lewis O'Brien, de hiába ment előre a hazai csapat az egyenlítésért, nem járt sikerrel.

A PL-ben az előző öt olyan mérkőzésen, amikor két újonc csapott össze, mindig a vendégek nyertek!

A Nottingham sorozatban a 9. gólt kapta a második félidőben...

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
Aston Villa–Southampton 1–0 (J. Ramsey (41.)
Nottingham Forest–Fulham 2–3 (Awoniyi 11., O'Brien 77., ill. Adarabioyo 54., Palhinha 57., Reed 60.)

1. Arsenal 6 5 1 14–7 +7 15
2. Manchester City 6 4 2 20–6 +14 14
3. Tottenham 6 4 2 12–5 +7 14
4. Brighton & Hove Albion 6 4 1 1 11–5 +6 13
5. Manchester United 6 4 2 8–8 0 12
6. Fulham 7 3 2 2 12–11 +1 11
7. Chelsea 6 3 1 2 8–9 –1 10
8. Liverpool 6 2 3 1 15–6 +9 9