PL: kezdésnek három lövés, három gól – West Ham-siker a londoni derbin

B. A.B. A.
2021.01.26. 21:03
Mint utólag kiderült, Craig Dawson (jobbra) gólja győzelmet ért a West Hamnek (Fotó: AFP)
A West Ham United hátrányból felállva 3–2-re nyert a Crystal Palace otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójának keddi mérkőzésén.

Huszonöt perc elteltével már a harmadik gólt könyvelhettük el a Selhurst Parkban, ezt ráadásul három lövéssel érték el a csapatok – ilyet legutóbb 2017 áprilisában, az Everton–Leicester City találkozón láthattunk a Premier League-ben.

Az adok-kapok kezdésből a West Ham jött ki jobban, a vendégek a második félidőben is betaláltak, a 97. percben született Michy Batshuayi-gól csak szépségtapasz volt. A WHU négy meccs után ismét legyőzte a Crystal Palace-t – ez volt a „kalapácsosok” leghosszabb nyeretlenségi sorozata adott ellenféllel szemben az angol élvonalban (1–3). A West Ham az első hat tétmeccsét megnyerte az évben, ilyenre korábban nem volt példa a klub történelmében.

A másik kora esti mérkőzésen a Leeds a Newcastle otthonában nyert, Steve Bruce csapata sorozatban ötödször kapott ki (1–2).

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
Crystal Palace–West Ham United 2–3
(Zaha 3., Batshuayi 90+7., ill. Soucek 9., 25., C. Dawson 65.)
Newcastle United–Leeds United 1–2 (Almirón 57., ill. Raphinha 17., J. Harrison 61.)