PL: két kapufa, két gól, iksz a Pool–Spurs rangadón

2022.05.07. 22:50
Hugo Lloris, a Spurs kapusa sokat tett azért, hogy az első félidőben ne szerezze meg a vezetést a Liverpool (Fotó: AFP)
Az angol Premier League 36. fordulójában a Liverpool nem tudott nyerni a Tottenham ellen, sőt még a döntetlennek is örülnie kellett (1–1), így pontszámban ugyan beérte a listavezető Manchester Cityt, de egy meccsel kevesebbet játszott nála.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ

LIVERPOOL–TOTTENHAM HOTSPUR1–1 (0–0)
Liverpool,
Anfield. Vezette: Oliver
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson (Cimikasz, 64.) – Henderson (Jota, 64.), Fabinho (N. Keita, 88.), Thiago – Szalah, Mané, Luis Díaz. Menedzser: Jürgen Klopp
TOTTENHAM:
Lloris – B. Davies, E. Dier, Romero – Emerson, Höjbjerg, Bentancur, Sessegnon (D. Sánchez, 78.) – Szon Hung Min (Bergwijn, 90+1.), Kulusevski (Winks, 85.) – Kane. Menedzser: Antonio Conte
Gólszerző:
Luis Díaz (74.), ill. Szon Hung Min (56.)

Meglehetősen magabiztosan léphetett pályára a Liverpool a Tottenham elleni rangadón azok után, hogy a legutóbbi hat tétmeccsét megnyerte, és a héten a Villarreal elleni kettős győzelemmel a Bajnokok Ligája döntőjébe is bejutott. A Spurs ellen az volt a tét, nyomást tud-e helyezni a Pool a listavezető, de csak vasárnap pályára lépő Manchester Cityre, hiszen Mohamed Szalahék egy szombati győzelemmel időlegesen élre állhattak volna.

Ennek megfelelően a Liverpool előtt adódtak az első lövőhelyzetek, de a kontrákra építő Spurs sem maradt adós a válasszal, húsz perc elteltével mindkét csapatnak voltak lehetőségei. A legnagyobbat talán Luis Díaz hagyta ki, aki közvetlen közelről fejelhetett Thiago beadásából, de nem tudta elfejelni a labdát a játékkal remekül együtt élő, több védést is bemutató Hugo Lloris mellett.

Amikor pedig nem Lloris, akkor a kapufa hárított (egész pontosan a cél) – Virgil van Dijk fejesénél. Viszont a másik oldalon, egy kontra végén Pierre-Emile Höjbjerg is a kapufát találata el átlövésből. Ezzel együtt nagy fölényben játszott a Liverpool, amit a 11 hazai lövés és a 64 százalékos labdabirtoklás is mutatott az első félidőben.

A második játékrész elején csodaszép támadás végén mégis a Spurs szerezte meg a vezetést Szon Hung Min révén, aki a 20. gólját szerezte ebben a bajnokságban (a második helyen áll a góllövőlistán a 22 gólos Szalah mögött).

A játék képét illetően megérdemelten, de igencsak szerencsés góllal a folytatásban egyenlíteni tudott a Pool Luis Díaz megpattanó lövésével, ám a 65 százalékos labdabirtoklás és 22 lövési kísérlet (csak három ment kapura) ellenére nem tudott nyerni. 1–1

A hazaiak hat győztes tétmeccs után először játszottak döntetlent, amivel a tabellán ugyan beérték pontszámban a Manchester Cityt, de ha Bernardo Silváék vasárnap nyernek a Newcastle ellen, három pontra növelik a forduló előtti egypontos előnyüket. A BL-indulást érő 4. helyért folyó versenyben pedig a Leedset fogadó Arsenal növelheti előnyét az 5. Tottenhammel szemben.

A FORDULÓ KORÁBBI MECCSEI
Brighton & Hove Albion–Manchester United 4–0 (Caicedo 15., Cucurella 49., Gross 57., Trossard 60.)
Brentford–Southampton 3–0
(Jansson 13., Wissa 14., Ajer 79.)

Burnley–Aston Villa 1–3
(Cornet 90+1., ill. Ings 7., Buendía 31., O. Watkins 52.)
Chelsea–Wolverhampton 2–2 (R. Lukaku 56., 58. – a másodikat 11-esből, ill. Trincao 79., Coady 90+7.)
Crystal Palace–Watford 1–0 (W. Zaha 31. – 11-esből)

VASÁRNAP
15.00:
Arsenal–Leeds United (Tv: Spíler1)
15.00: Leicester City–Everton
15.00: Norwich City–West Ham United
17.30: Manchester City–Newcastle United (Tv: Digi Sport1)

20. Norwich City34562322–71–4921

REMEK MECCS VOLT, KÁR HOGY VÉGE VAN. Maradt az 1–1-es döntetlen.

90+3.. perc. ZICCER LEHETETT VOLNA! Höjberg lefejelt labdája az ötösnél nem jut el Kaane-ig.

90+3. Keita rúhgta meg Kane-t, sárga lapot kapott.

90+1. perc. Szon helyett Bergwejn állt be.

90. perc. Keita passzából, a tizenhtaos vonaláróól lőtt Szalah középről, de egy védőről szögletre pattant a labda, aminél Lloris mozdult ki jól a kapujából és lehúzta a labdtá.

88. perc. Fabinho helyeett Keita állt be.

85. perc. Kulusevskt Winks váltotta.

80. perc. Fabinho könyökse után járt a sárga lap.

78. perc. Davinson Sánchez állt be Sessegnon helyére.

A télen érkezett Díaz a 12. bajnokjin a negyedik gólját szerezte.

73. perc. DÍAZ GÓLJÁVAL EGYENLÍTETT A POOL! Díaz balról cselezett középre, 20 méterről lőtt, és a labda Bentancuron megpattanva került a kapu jobb oldaláába. 1-1

70. perc. Sessegnon fogta mg Szalaht egy sárga lapért.

69. perc. Cimikasz szinte első megmozdulása egy mezhúzás, amiért kapott sárga lap.

64. perc. Cimnikasz jön Robertson helyett, Hendersont pedig a támadó Jota váltja.

63. perc. Robertson szöglete után egy lecsorgó labdából Díaz lőtt, de egy védőről levágódott a lövés.

59. perc. KETTŐ IS LEHETNE! Ezúttal Emerson jobb oldali passza után játszotta meg Sessegnon a bal szélről Szont, de az erős passzt már nem tudta a kapura irányítani a támadó, mellé ment a labda.

56. perc. NAGYON NAGY JÁTÉK, VEZET A SPURS! Lloris kirúgása után vezette fel a labdát a Spurs, Kane a kapuval szemből, 18 méterről passzolt balra, a tizenhatoson belül helyezkedő Sessegnonhoz, aki egyből középre passzolt, az érkező SZON pedig közelről a kapuba lőtt. 01

54. perc. Szon vezeti kapura a labdát a bal oldalon, 14 méterről lőtt, de beleléptek a védők a labdába.

54. perc. Davies rántja le a kiugrani szándékozó Szalaht. Jogos sárga lap.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ.

64 százalékban birtokolta eddig a labdát a Pool, 11-szer próbálkoztak lövéssel a hazaiak, kettő ment kapura, a vendégeknél háromból egy.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

43. perc. KAPUFA A MÁSIK OLDALON IS. Hazai kontra végén Höjberg lőtt a tizenhatos közeléből, a labda a jobb oldali kapufáról ment mellé.

42. perc. Mané lőtt balról miután a szélről befelé indult, Lloris pedig vetődve védett.

39. perc. KAPUFA! lexander-Arnold bal oldali szögletét Van Dijk fejelte a lécre.

38. perc. Alexander-Arnold szabadrúgásból ívelt jobbról a kapu elé, Dier mentett szögletre Konaté elől.

31. perc. NAGY HELYZET! Díaz fejelhetett néhány lépésről Thiago felíveléséből, de Lloris most is a helyén volt, a liverpooli támadó nem találta el igazán jól a labdát.

28. perc. SESSEGNON, MICSODA HiIBA! Egy bal oldali felívelésnél Sessegnon a saját kapuja előtt rossz helyre fejelte a labdát, Szalah lőhetett volna a kapuba az ajándéklabdából, ha Lloris nem avatkozik közbe.

23. perc. REMEK PASSZJÁTÉK. A liverpooliak széen körbejáratták a labdát a vendégek térfelén, a tizenhatos előterében, majd Alexander-Arnold jobbról 17 méterről lőtt, de nem találta el a kaput.

22. perc. Robertson bal oldali szögletéből Van Dijak fejelt méterekkel a kapu mellé.

18. perc. Nagy az iram. Mindkét csapatnak volt már 2-2 lövése és egy-egy kaput eltaláló kísérlete.

13. perc. NAGY BLOKK! Kontráznak a vendégek: Kane jobbról kaporr egy keresztlabdát,, kifelé cselezett, 14 méterről, balról lőtt, de Henderson belelépett a labdába.

11. perc. Szalah lövése egy védőről pattant szögletre, a sarokrúgásból nem alakult ki helyzet.

7. perc. TÁMADÁSBAN A SPURS. Szon szélről középre lőtt labdáját Allison elüti, majd Bentacur lőtte bele a kapusba a labdát.

3. perc. MANÉ MOST ELTALÁLTA A LABDÁT. De Lloris könnyedén fogta a 22 méterről, középről leadott, és középre is tartó lövést.

2. perc. Jobb oldali beadásból Mané lőhetett volna a hosszú oldalon érkezve a tizenhatoson belül, de nem találta el a labdát.

ELKEZDŐDÖTT A MECCS. Pirosban a Pool, fehér-kékben a Tottenham.

Harry Kane-ék vendégszerepelnek Livepoolban (AFP)

ELŐZMÉNYEK

A Liverpool a héten bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe a Villarreallal szemben, a legutóbbi hat tétmeccsét kivétel nélkül megnyerte, és ha megveri a Tottehnhamet is, egy napig biztosan átveszi a vezetést a tabellán, mert az egypontos előnnyel vezető Manchester City csak vasárnap játszik a Newcastle ellen.A BL-szereplést érő 4. helyért harcoló Tottenham viszont a legutóbbi három bajnoki mérkőzéséből csak egyet nyert meg.

A két csapat őszi meccsén 2–2-es döntetlen született Londonban.

Hazai oldalon Firmino hiányzik sérülés miatt, a vendégeknél Reguilón,Doherty, Skipp és Tanganga.