PL: Kane „kétszázados” lett, ám előnyből kapott ki a Spurs

2019.03.09. 17:56
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szombati játéknapján Harry Kane karrierjének 200. gólját szerezte, ám a Southampton a mérkőzést megfordítva 2–1-re legyőzte a Tottenham Hotspurt.

Az első hatalmas Tottenham-lehetőséget egy Southampton-védő produkálta: egy lapos beadást követően Josida Maja ért rosszul a labdához, és csak a kapufa mentette meg a Sotont az öngóltól. Alig két perccel később ismét hatalmas szerencséjük volt a hazaiaknak, hiszen Christian Eriksen szabadrúgása a lécet találta telibe.

A 26. percben aztán végül beérett a Spurs-dominancia: Dele Alli remek meglátását követően Harry Kane szerezte meg a vezetést a londoniaknak (0–1). Ez volt a 200. gólja az angol válogatott csapatkapitányának pályafutása során. A játékrész hátralevő részében fölényben futballozott a Tottenham, de több gól nem született.

A második félidő első helyzete Kane nevéhez fűződik, ám Angus Gunn bravúrosan hárította a 25 éves csatár lövését. A Southamptonnak is megvoltak a maga komoly esélyei, ám Nathan Redmond kétszer is csupán az oldalhálót találta el. A hazaiak erőfeszítései aztán a 76. percben eredményt hoztak: Yann Valery megszerezte az egyenlítést érő gólt (1–1). A 81. percben szabadrúgáshoz jutott a Soton, James Ward-Prowse pedig nem hibázott, gyönyörű gólt lőtt, így megfordította a mérkőzést a hazai csapat (2–1). Több találat nem született, a Spurs ezzel a vereséggel gyakorlatilag kiszállt a bajnoki címért folytatott küzdelemből.

A Cardiff City már a 4. percben vezetett a West Ham ellen, amikor Junior Hoilett egy laposan középre tett labdát közvetlen közelről a vendégek kapujába bombázott. A második félidőben ismét korán betaláltak a hazaiak, Victor Camarasa révén már két góllal vezettek, és ezt a hátrányt nem tudta ledolgozni a West Ham.

Callum Wilsont a kapufa segítette a 20. percben, hogy megszerezze a vezetést a Bournemouthnak a Huddersfield otthonában. A 68. percben Wilson egy gólpasszal is jeleskedett, Ryan Frasernek könnyű dolga volt a befejezésnél, és el is döntötte a három pont sorsát. A Huddersfieldnek így már kisebb csoda kellene a bentmaradáshoz, hiszen 16 pont választja el a 17. helytől nyolc fordulóval a vége előtt.

A Leicester City a Monacótól a januári átigazolási időszak hajrájában szerződtetett belga válogatott középpályás, Youri Tielemans góljával szerezte meg a vezetést hazai pályán a tabella utolsó előtti helyén álló Fulham ellen. A 60. percben Floyd Ayité remek szóló után egyenlített, ám a hajrában jött Jamie Vardy, és két góljával eldöntötte a mérkőzést. Az angol támadó ezzel a duplával már 100 találatnál jár a Leicesterben. A Fulham (mindössze9 három ponttal előzi meg a tabella alján elhelyezkedő Huddersfieldet, így neki is több mint bravúr kell az első osztályban maradáshoz.

Az Everton Dominic Calvert-Lewin fejesével szerezte meg a vezetést a Newcastle otthonában. A hazaiak könnyen egyenlíthettek volna nagyjából tíz perccel később, ám Matt Ritchie büntetője kimaradt. Ahogy az lenni szokott, a hiba megbosszulta magát, még a szünet előtt megduplázta előnyét a liverpooli gárda Richarlison révén. A második félidő derekán aztán teljesen megváltozott a kép: Salomón Rondón góljával szépített, majd a hajrában Ayoze Pérez duplájával fordított a Newcastle, és megnyerte a mérkőzést.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ

Cardiff City–West Ham United 2–0 (Hoilett 4., Camarasa 52.)

Huddersfield Town–AFC Bournemouth 0–2 (C. Wilson 20., Fraser 68.)
Leicester City–Fulham 3–1 (Tielemans 21., Vardy 78., 86., ill. Ayité 51.)
Newcastle United–Everton 3–2 (Rondón 65., A. Pérez 81., 84., ill. Calvert-Lewin 18., Richarlison 32.)
Southampton–Tottenham Hotspur 2–1 (Valery 76., Ward-Prowse 81., ill. Kane 26.)

Később

18.30: Manchester City–Watford (Tv: Digi Sport1)

Korábban
Crystal Palace–Brighton & Hove Albion 1–2 ( Milivojevics 50. – 11-esből, ill. G. Murray 19., Knockaert 74.)