PL: Jorginho tizenegyesből duplázott, újra nyert a Chelsea

V. J.V. J.
2021.12.11. 18:00
A hosszabbításban nyerte meg a Leeds elleni bajnokiját a Chelsea (Fotó: AFP)
A Chelsea 3–2-re legyőzte a Leeds Unitedet az angol labdarúgó Premier League 16. fordulójában.

Az előző fordulóban a West Hamtől kikapó Chelsea újra nyerni tudott. A Stamford Brigde-re látogató Leeds tizenegyesből vezetést szerzett, a kékek a kapu közelében magára hagyott Mason Mount góljával és Jorginho tizenegyesével fordítani tudtak, ám ez még nem volt elég a hazaiak sikeréhez: a hajrában kemény fizikai küzdelmet és szép összjátékot követően Joe Gelhardt közelről kiegyenlített.

Ezt követően a hosszabbításban újabb tizenegyes kellett ahhoz, hogy a londoni csapat begyűjtse a három pontot: Mateusz Klich belépőjét követően Jorginho ismét eredményes volt. 3–2

Az Arsenalnak nem okozott nehéz feladatot az immár öt meccse nyeretlen Southampton legyőzése. A vezetést a londoniak az első félidő közepén szerezték meg, egy, a kapustól az ellenfél tizenhatosáig villámgyorsan felépített akció során Saka készített le tökéletesen a jobb oldalról a középen érkező Alexandre Lacazette-nek, aki „ágyúshoz” méltóan hatalmas erővel tüzelt a hálóba. Néhány perccel később egy kapu előtti sortüzet követően Ödegaard fejjel növelte csapata előnyét, a végeredményt beállító harmadik gólt pedig a második játékrészben Gabriel bólintotta a kapuba. 3–0

A Liverpool hiába dominált az Aston Villa elleni találkozóján, számos lehetőségéből mindössze egyszer tudott betalálni: Mohamed Szalah tizenegyesből szállította csapatának a három pontot érő gólt. 1–0

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ
Arsenal–Southampton 3–0 (Lacazette 21., Ödegaard 27., Gabriel 62.)
Chelsea–Leeds United 3–2 (Mount 42., Jorginho 58., 90+4. – mindkettőt 11-esből, ill. Raphinha 28. – 11-esből, Gelhardt 83.)
Liverpool–Aston Villa 1–0 (Szalah 67. – 11-esből)
Manchester City–Wolverhampton Wanderers 1–0 (Sterling 66. – 11-esből)
Kiállítva: Jiménez (Wolverhampton, 45+2.)
Norwich City–Manchester United 0–1 (C. Ronaldo 75. – 11-esből)