PL: Jól tértünk vissza, de több gólt is szerezhettünk volna – Ten Hag

M. M.M. M.
2022.12.28. 11:35
Ten Hag elégedett volt a látottakkal (Fotó: AFP)
Amint arról beszámoltunk, a Manchester United 3–0-s győzelmet aratott a Nottingham Forest ellen a Premier League 17. fordulójában. A mérkőzést követően maximalista hozzáállással nyilatkozott Erik ten Hag, a „vörös ördögök” menedzsere.

Marcus Rashford, Anthony Martialés Fred góljaival könnyed győzelmet aratott a Manchester United a Nottingham Forest ellen a Premier League 17. játéknapján. A találkozót követően Erik ten Hag a klub weboldalának nyilatkozva értékelte a látottakat.

„Örülök a három gólnak, de több is lehetett volna, ezt elmondtam a játékosoknak is az öltözőben. Jó volt nézni a játékunkat. Egy ilyen hosszú szünet után természetes, hogy van teljesítménybeli visszaesés, ezt a többi mérkőzésen is láttam. Sokat kell dolgoznunk ahhoz, hogy a legmagasabb szintre jussunk, de a mérkőzések segíteni fognak benne, mert hasznosabbak, mint az edzések.

Több gólt kell szereznünk. Megannyi lehetőséget dolgoztunk ki, de csak a hajrában sikerült megszerezni a harmadik gólt. Mivel sok mérkőzés vár ránk, jó, ha minél előbb eldöntjük a találkozót, így több energiát tudunk megspórolni, ami a csapat fejlődésének is jót tesz.”

Ten Hag Casemiro teljesítményéről is tett említést. „Nem tagadhatom, öröm vele dolgozni. Mindenki láthatja, milyen fontos az ő szerepe. Az a teljesítmény és színvonal, amit a csapat »konyhájára« hoz, hatalmas.”

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ
Manchester United–Nottingham Forest 3–0 (Rashford 19., Martial 22., Fred 87.)

KORÁBBAN
Chelsea–Bournemouth 2–0 (Havertz 16., Mount 24.)
Arsenal–West Ham United 3–1
(Saka 53., Martinelli 58., Nketiah 69., ill. Benrahma 27. – 11-esből) Aston Villa–Liverpool 1–3 (Watkins 59., ill. Szalah 5., Van Dijk 37., Bajcetic 81.)
Brentford–Tottenham Hotspur 2–2(Janelt 15., Toney 54., ill. Kane 65., Höjbjerg 71.)
Crystal Palace–Fulham 0–3(Reid 31., Ream 71., Mitrovic 81.)
Everton–Wolverhampton 1–2(Mina 7., ill. Podence 22., Ait-Nouri 90+5.)
Leicester City–Newcastle United 0–3(Wood 3. – 11-esből, Almirón 7., Joelinton 32.)
Southampton–Brighton 1–3(Ward-Prowse 77., ill. Lallana 14., Perraud 35. – öngól)