PL: jelenleg nem a BL-indulás a legnagyobb problémája Kloppnak

2022.10.30. 14:03
Kloppék továbbra is szenvednek (Fotó: AFP)
Mint beszámoltunk róla, 2–1-es vereséget szenvedett a Leeds Unitedtől a Liverpool a Premier League 14. fordulójában. Jürgen Klopp a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón értékelte a látottakat.

Továbbra sem képes kiegyensúlyozottan jó eredmények elérésére a Liverpool. A Leeds United elleni szombati vereséggel új mélypontot ért el az évadban. A csapat a legutóbbi 24 meccséből 19. alkalommal kapta a mérkőzés első gólját!

„Jól kezdtünk, intenzíven, aztán kaptunk egy korai, fura, szinte öngólt. Aztán egyenlítettünk, és utána átlagos első félidőnk volt. A szünetben mondtuk a fiúknak, hogy az ellenfél középen tömörül, tereljük a játékot továbbra is a szélre, onnan jöttek a helyzetek az első félidőben, így kellett volna folytatnunk is. Volt két nagy helyzetünk, azokat kihagytuk, aztán kaptunk egy olyan gólt, amelyet nem lehet így levédekezni.”

Klopp azt is elmondta, hogy jelenleg nem a jövő évi BL-indulásról való lemaradásra gondol, bár tisztában van a helyzettel. „Nos, jelenleg nem emiatt aggódok a leginkább, de ez is aggasztó, persze. Tisztában vagyok a pontkülönbségekkel, és a riválisok kilétével, nem juthatsz be a Bajnokok Ligájába, ha ilyen kiegyensúlyozatlan vagy. Meg kell oldanunk a gondjainkat, és aztán meglátjuk, mire lesz ez elég.

A legnagyobb problémánk jelenleg a sérüléseink. A szezon első napjától kezdve voltak sérültjeink vagy csak félig fitt játékosaink. Ezt a terhet jelenleg hordanunk kell, ezért egyes játékosok túl vannak terhelve, mások pedig túl korán kezdenek el játszani. Jelenleg viszont a második kapott gól a legnagyobb problémám. Miénk volt a labda, aztán elveszítettük, de ha ilyen előfordul, mindenkinek védekeznie kell, amíg vissza nem szerezzük a labdát. És ez nem volt így…”

A Liverpool csupán a 9. helyen áll a bajnokságban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
SZOMBAT
Liverpool–Leeds United 1–2
(Szalah 14., ill. Rodrigo 4., Summerville 90.)
AFC Bournemouth–Tottenham Hotspur 2–3 (Moore 22., 49., ill. Sessegnon 57., Davies 73., Bentancur 90+2.)
Brentford–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Mee 50., ill. Rúben Neves 52.)
Kiállítva: Diego Costa (Wolverhampton, 90+8.)
Brighton–Chelsea 4–1 (Trossard 5., Loftus-Cheek 14. – öngól, Chalobah 42. – öngól, Gross 90+2. ill. Havertz 48.)
Crystal Palace–Southampton 1–0 (Édouard 39.)
Newcastle United–Aston Villa 4–0 (C. Wilson 45+6., 56. – az elsőt 11-esből, Joelinton 59., Almirón 67.)

Leicester City–Manchester City 0–1