PL: ismét a tabella élére ugrott a Manchester City

K. B.K. B.
2022.04.20. 22:47
A Manchester City legyőzte a Brightont (Fotó: AFP)
A Manchester City 3–0-s diadalt aratott a Brighton felett szerdán az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban, így visszavette az első helyet az ideiglenesen vezető Liverpooltól. Ugyanezen a játéknapon az Everton hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Leicester ellen, míg a Newcastle 1–0-s sikert ért el a Crystal Palace-szal szemben. Mindhárom mérkőzés korábban elhalasztott összecsapás pótlása volt.

A Liverpool a keddi, Manchester United elleni 4–0-s sikerével átmenetileg átvette a vezetést a PL-tabellán. A Manchester City azonban könnyedén visszaelőzött, hiszen tulajdonképpen sima, 3–0-s diadalt aratott a Brighton felett – Riyad Mahrez, Phil Foden és Bernardo Silva góljával.

A Leicester gólját Harvey Barnes szép összjáték után szerezte az 5. percben (VIDEÓ ITT), s úgy tűnt, veszélyes, a kiesőzónához különösen közeli helyzetbe sodorhatja az Evertont, ám a 93. percben jött Richarlison, aki pontot mentett csapatának, beállítva az 1–1-es végeredményt (VIDEÓ ITT).

A Newcastle a 32. percben talált be a Crystal Palace ellen: Bruno Guimaraes bő 65 méterről gyönyörűen indította Miguel Almiront, aki kiválóan vette át a labdát, miközben a védőjét is lehagyta, s a tizenhatoson belülre jobbról betörve magabiztosan szerzett gólt (VIDEÓ ITT). A Newcastle tehát 1–0-ra nyert, és a 11. helyre lépett elő a tabellán.

(Almiron 32.)
Manchester City–Brighton 3–0 (Mahrez 53., Foden 65., B. Silva 82.)
25. FORDULÓ
Chelsea–Arsenal 2–4 (Werner 17., Azpilicueta 32., ill. Nketiah 13., 57., Smith Rowe 27., Saka 90+2. – 11-esből)

1. Manchester City 32 24 5 3 75–20 +55 77
2. Liverpool 32 23 7 2 83–22 +61 76
3. Chelsea 31 18 8 5 66–27 +39 62
4. Tottenham 32 18 3 11 56–38 +18 57
5. Arsenal 32 18 3 11 49–39 +10 57
6. Manchester United 33 15 9 9 52–48 +4 54
7. West Ham 33 15 7 11 52–43 +9 52
8. Wolverhampton 32 15 4 13 33–28 +5 49