PL: ikszelt a United, Mount duplájával nyert a Chelsea

L. M.L. M.
2022.10.16. 17:06
Mount akcióból és pontrúgásból is betalált (Fotó: Getty Images)
Az angol labdarúgó Premier League 11. fordulójának vasárnapi játéknapján a Chelsea idegenben 2–0-ra legyőzte az Aston Villát, a Manchester United pedig gól nélküli döntetlent játszott a Newcastle Uniteddel. Áramszünet miatt a vártnál sokkal tovább tartott a Leeds és az Arsenal összecsapása, az „ágyúsok” végül felülmúlták ellenfelüket és továbbra is vezetik a tabellát.

ASTON VILLA–CHELSEA 0–2

Jobban kezdték a találkozót a vendégek, Mason Mount már az ötödik percben megszerezte a vezetést a Chelsea-nek. Tyrone Mings nagyon rosszul próbált felszabadítani, fejese után a szabad labdára az angol támadó csapott le, majd állítgatás nélkül a kapuba lőtt. VIDEÓ ITT!

A 21. percben egyenlíthettek volna a hazaiak, azonban Kepa Arrizabalaga egymás után háromszor is hatalmasat védett. VIDEÓ ITT!

Tíz perccel később ismét a spanyol kapus mentette meg a Chelsea-t, egy beadást követően Danny Ings közeli fejesét tolta ki a léc alól. VIDEÓ ITT!

A második játékrészben ismét Mount villant, a vendégek játékosa 22 méterről szinte tökéletesen ívelte be a hosszúba a Chelsea-nek megítélt szabadrúgást. VIDEÓ ITT!

MANCHESTER UNITED–NEWCASTLE UNITED 0–0

A mérkőzés első nagy helyzetére a második félidő elejéig kellett várni:Cristiano Ronaldo ugyan bevette Nick Pope kapuját, azonban a játékvezető a gólt érvénytelenítette, mivel a portugál lesen tartózkodott a támadás során. VIDEÓ ITT!

A les után megítélt szabadrúgást az egyik Newcastle-védő lepasszolta, Ronaldo lecsapott a labdára, gólt is szerzett, azonban a játékvezető arra hivatkozva, hogy a szabadrúgást még nem végezték el, nem adta meg a gólt, ráadásul sárga lapot mutatott fel a csatárnak.

Az 59. percben Sean Longstaff buktatta Jadon Sanchót a tizenhatoson belül, a VAR is vizsgálta az esetet, de nem rúghatott büntetőt a Manchester United. VIDEÓ ITT!

SOUTHAMPTON–WEST HAM 1–1

Romain Perraud szerezte meg a vezetést a Southamptonnak, a francia játékos egy rossz felszabadítást követően szerezte meg a labdát, majd ballal a tizenhatos előteréből tüzelt, a lövése egy vendégvédőn megpattant és így talált utat a kapuba. VIDEÓ ITT!

A második félidőben egyenlített a West Ham:egy kényszerítő után Declan Rice-on nem maradt ember, az angol válogatott középpályás pedig 16 méterről pontosan tekert a hosszúba. VIDEÓ ITT!

LEEDS UNITED–ARSENAL 0–1

Kettő perc után megállt a játék aLeeds–Arsenal találkozón, ugyanis áramszünet miatt probléma lépett fel a játékvezetők kommunikációs rendszerében.

A mérkőzés újraindulását követően a hazaiak egyből veszélyeztettek, a vezetést fél órával később azonban az „ágyúsok” szerezték meg. Martin Ödegaard indította a jobb oldalon Bukayo Sakát, az angol támadó pedig a tizenhatoson belül, éles szögből a léc alá vágta a labdát. VIDEÓ ITT!

A 62. percben a labda a büntetőterületen belül William Saliba kezére pattant, a játékvezető pedig, miután visszanézte az esetet, a tizenegyespontra mutatott. A büntetőnek Patrick Bamford futott neki, a Leeds csatárának lövésébe azonban Aaron Ramsdale bele tudott érni, így maradt a 0–1. VIDEÓ ITT!

A hosszabbításban Gabriel szabálytalankodott a tizenhatoson belül, és a játékvezető ismét tizenegyest ítélt a Leedsnek, ráadásul ki is állította a brazil hátvédet. Ezt követően azonban kiment visszanézni az esetet és nemcsak, hogy visszavonta a büntetőt, hanem Gabriel kiállítását is semmissé tette, az Arsenal játékosa megúszta egy sárgával.

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK

Brentford–Brighton 2–0(Toney 27., 64. – a másodikat 11-esből)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Fulham–Bournemouth 2–2(I. Diop 22., A. Mitrovics 52. – 11-esből, ill. Solanke 2., Lerma 29.)
Wolverhampton–Nottingham Forest 1–0(Rúben Neves 56. – 11-esből)

Leicester City–Crystal Palace 0–0
Tottenham Hotspur–Everton 2–0(Kane 59. – 11-esből, Höjbjerg 86.)