PL: Iheanacho parádézott; a Leicester ötösre vizsgázott a Sheffield ellen

B. D. K.B. D. K.
2021.03.14. 16:49
Elképesztő második félidőt produkált a Leicester (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén a Leicester City hazai pályán ötgólos győzelmet aratott a sereghajtó Sheffield United ellen.

Az első félidőben jobbára egykapuzott a Leicester City, amely a 39. percben Jamie Vardy centerézese után Kelechi Iheanacho révén szerezte meg a vezetést (1–0). Mindent elmond a héten edzőt váltó Sheffield United játékáról, hogy ebben a játékrészben még lövési kísérletet sem jegyezhettünk fel tőlük.

A fordulás után Vardy duplázhatta volna meg a hazaiak előnyét, ám egy vendégjátékos a gólvonalról még éppen időben tudott tisztázni. Nem úgy a 64. percben, amikor egy kontrát követően Ayoze Pérez lőtte ki 16 méterről a jobb alsó sarkot (2–0). A kapott gólra rosszul reagáltak a vendégek, akik öt perccel később ismét kapituláltak: ezúttal is Vardy kapott labdát a bal oldalon és passzolt középre, ahol újfent Iheanacholőtt a kapuba (3–0).

A 24 éves nigériai játékos sokáig emlékezni fog erre a mérkőzésre, hiszen a 78. percben egy remek átlövésből a harmadik gólját is megszerezte(4–0).

A Sheffield teljesen összeomlott, csak úgy záporoztak a hazai lehetőségek, ráadásul a szerencsével is hadilábon álltak. A 80. percben Vardy lövésébe Ethan Ampadu tette bele rosszul a lábát, s a labda ismét a kapuban kötött ki (öngól, 5–0).

Győzelmének köszönhetően a Leicester City fellépett a tabella második fokára, és ha az esti órákban a Manchester United nem tudja legyőzni a West Ham Unitedet, akkor marad is ott, míg az edzőt váltó Sheffield United helyzete továbbra is kilátástalannak tűnik.

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ
Leicester City–Sheffield United 5–0
(Iheanacho 39., 69., 78., Ayoze Pérez 64., Ampadu 80. – öngól)
Később

17.30: Arsenal–Tottenham Hotspur (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
20.15: Manchester United–West Ham United (Tv: Digi Sport1)
Korábban
Southampton–Brighton 1–2 (Ché Adams 27., ill. Dunk 16., Trossard 56.)
Hétfőn
21.00:
Wolverhampton Wanderers–Liverpool (Tv: Spíler1)
Szombaton játszották

Crystal Palace–West Bromwich Albion 1–0 (Milivojevics 36. – 11-esből)
Everton–Burnley 1–2 (Calvert-Lewin 32., ill. Ch. Wood 13., McNeil 24.)

Leeds United–Chelsea 0–0
Fulham–Manchester City 0–3 (J. Stones 47., Gabriel Jesus 56., Agüero 60. – 11-esből)