PL: hiába az emberelőny, nem tudott győzni a Leicester

K. B.K. B.
2021.04.30. 23:05
Jonny Evans szerezte a Leicester egyenlítő gólját (Fotó: AFP)
Nyolcvan percet emberelőnyben játszott a Leicester a Southampton otthonában az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban, győzni mégsem tudott, be kellett érnie az 1–1-es döntetlennel.

A Premier League harmadik helyén álló, tehát a Bajnokok Ligája-csoportkörért küzdő Leicester City a 15. pozícióban tanyázó Southampton otthonába utazott a bajnokság 34. fordulójában. A vendégek a 10. perctől emberelőnyben játszottak. Ahogyan azt már megírtuk, a hazaiak védője, Jannik Vestergaard ártatlan szituációban rosszul vette át a labdát, majd a vércseként érkező Jamie Vardy lábát rúgta meg. A csúnya belépő önmagában piros lapot ért – a „rókák” támadóját hosszabban ápolni kellett, de folytatni tudta a játékot –, ráadásul egyértelmű gólhelyzetben történt a szabálytalanság, így a játékvezetőnek nem volt nehéz dolga meghoznia a döntést.

A lehetőséggel mégsem tudott élni a Leicester. Mi több, a 61. percben kezezés miatt büntetőhöz jutottak a hazaiak, ésJames Ward-Prowsebiztos lábú ítélet-végrehajtónak bizonyult.

Hét perccel később érkezett a válasz, Jonny Evans megszerezte második gólját az évadban (1–1). Hiába hajtott a Leicester, amely a második félidőben mintegy 80 százalékban birtokolta a labdát, s tizenhétszer lőtt kapura, nem sikerült fordítania, így be kellett érnie a döntetlennel és az azzal járó egy ponttal.