PL: hengerelt a Man. City; a Chelsea-t megtréfálta az újonc

H. K.H. K.
2019.08.31. 18:00
Kevin De Bruyne vezérletével simán nyert a Manchester City (Fotó: AFP)
A Chelsea hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott az újonc Sheffield Uniteddel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában. Nem hibázott viszont a címvédő Manchester City, amely a Brighton ellen nyert 4–0-ra.

CHELSEA–SHEFFIELD UTD.

Frank Lampard továbbra is a fiatalítás jegyében dolgozik: a Chelsea Sheffield United elleni kezdőcsapatának 24 év és 158 nap volt az átlagéletkora, ez pedig a „kékek” történetének valaha volt legfiatalabb összeállítása angol élvonalbeli mérkőzésen.

A 19. percben Tammy Abraham ünnepelhetett, az angol tehetség egy kisebb kapushibát kihasználva a kipattanó labdát hat méterről a kapu közepébe vágta (1–0).

A „kékek” első öt találatát a Premier League 2019–2020-as idényében angol futballista jegyezte.

A 43. percben Abraham duplázott, a csatár újfent köszönetet mondhatott a Sheffield játékosainak, miután tulajdonképpen gólpasszt adtak neki.

A második játékrész elején váratlanul szépítettek a vendégek, Enda Stevens ment el a bal szélen, laposan középre gurított, az érkező Callum Robinson pedig hat méterről a kapuba belsőzött.

Az 55. percben Abraham közeli kísérleténél hatalmasat védett a vendégek kapusa, a Chelsea-nek pedig a folytatásban is megvoltak a helyzetei, de a sok elpuskázott lehetőség megbosszulta magát: a 89. percben jött a feketeleves, Robinson cselezett a bal szélen, középre tekerte a labdát, amely a bevetődő Kurt Zouma lábáról a kapuba vándorolt (2–2).

A Chelsea a hátralévő percekben már nem tudott változtatni az eredményen, így Lampard gárdája csalódást keltő 2–2-vel zárt az újonc Sheffield ellen, és csak a tabella közepén foglal helyet.

MANCHESTER CITY–BRIGHTON

Pep Guardiola alakulata már a második percben megszerezte a vezetést, David Silva átadása után a remek ütemben érkező Kevin De Bruyne közelről passzolt a Brighton kapujába (1–0).

Az első félidő hajrájában Sergio Agüero volt eredményes tanítani való támadás végén – az assziszt De Bruyne nevéhez fűződött.

A belga középpályás az elmúlt hét PL-összecsapásán – amelyeken kezdő volt – két gólnál és hét gólpassznál jár.

Agüero az 55. percben 16 méterről bődületesen nagy gólt szerzett – ez volt a 99. találata az Etihad Stadionban.

A 79. percben az egy perccel korábban beálló Bernardo Silva volt eredményes, a Manchester City pedig nagyon simán, 4–0-ra legyőzte a Brightont, és elsőként számlál tíz pontot a mostani bajnokságban.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Crystal Palace-nak elég volt egy találat az Aston Villa ellen, a Leicester City fordítani tudott a Bournemouth ellen. A Newcastle nem bírt a Watforddal, amely az első pontját szerezte az idényben. A West Ham 2–0-ra nyert a Norwich ellen – az eddig remek formában játszó Teemu Pukki most először nem szerzett gólt a PL jelenlegi kiírásában.