PL: háromgólos hátrányból ikszelt a Giroud-vezette Arsenal

2017.01.03. 22:40
Olivier Giroud két gólpassz után egyenlítő gólt szerzett (Fotó: Reuters)
A Bournemouth a 70. percben még 3–0-ra vezetett az Arsenal ellen a Premier League 20. fordulójának kedd esti mérkőzésén, de az „ágyúsok” a két gólpassz után gólt fejelő Olivier Giroud vezérletével pontot mentettek. A Swansea City a Crystal Palace legyőzésével elmozdult az utolsó helyről.

Az Arsenal kezdett jobban, de az első negyedóra elteltével a Bournemouth szerzett vezetést. Charlie Daniels a labdaátvétel után szép csellel becsapta Hector Bellerint, majd higgadtan a kapuba helyezett. Négy perccel később Granit Xhaka rúgott Ryan Fraser sarkába, a tizenegyest Callum Wilson értékesítette.

A szünetben a Bournemouth közönsége ovációval engedte az öltözőbe kedvenceit, miközben az Arsenalnál amiatt bosszankodhattak, hogy 45 percen keresztül semmi sem sikerült. Sőt, a folytatásban még reménytelenebbé vált a helyzetük: Fraser a bal oldalon el tudott menni Bellerin mellett, majd középre fordulva Petr Cech kapujába lőtt.

Háromgólos hátrányban sem adta fel Arsene Wenger csapata, Alexis Sánchez fejjel szépített, majd Olivier Giroud újabb gólpassza után Lucas Pérez szépségdíjas mozdulattal lőtt kapásból Artur Boruc kapujába.

A felzárkózás lehetőségét Simon Francis piros lapja segítette, Aaron Ramsey letaglózása után jogosan küldték ki a védőt a 82. percben. Michael Oliver játékvezető hat percet rátett a 90-re, így volt idejük az „ágyúsoknak” az újabb gól megszerzésére. Giroud révén sikerült is egyenlíteni, a két gólpassza után a 92. percben fejjel volt eredményes, így az Arsenal pontot mentett. Elégedett így sem lehet, hiszen ez az egy pont nem elég ahhoz, hogy visszakapaszkodjon a dobogóra a Manchester City elé.

A Bournemouth december 4-én 1–3-ról nyert az utolsó negyedórában szerzett triplával a Liverpool ellen, de most megfordult a szerencséje.

Az elmúlt hetekben edzőt váltó csapatok meccsén a Swansea City a Crystal Palace legyőzésével elmozdult az utolsó helyről, s épp a meccs utolsó perceinek idején jelentette be az újdonsült sereghajtó Hull City, hogy elbocsátotta menedzserét, Mike Phelant.

A Stoke City a Watford legyőzésével biztonságos távolságra került a kiesőzónától.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Bournemouth–Arsenal 3–3 (Daniels 16., C. Wilson 20. – 11-esből, Fraser 58., ill. A. Sánchez 70., Lucas Pérez 75., Giroud 92.)
Crystal Palace–Swansea City 1–2 (Zaha 83., ill. Mawson 42., Rangel 88.)
Stoke City–Watford 2–0 (Shawcross 45., Crouch 49.)

Szerdai mérkőzés
21.00: Tottenham Hotspur–Chelsea (Tv: Spíler Tv)

Hétfőn játszották
Middlesbrough–Leicester City 0–0

Everton–Southampton 3–0
(E. Valencia 73., Baines 81. – 11-esből, Lukaku 89.)
Manchester City–Burnley 2–1 (Clichy 58., Agüero 62., ill. Mee 70.)
Sunderland–Liverpool 2–2 (Defoe 25., 84. – mindkettőt 11-esből ill. Sturridge 19., Mané 72.)
West Bromwich Albion–Hull City 3–1 (Brunt 49., McAuley 62., Morrison 73., ill. Snodgrass 21.)
West Ham United–Manchester United 0–2 (Mata 63., Ibrahimovic 78.)

1. Chelsea 19 16 1 2 42–13 +29 49
2. Liverpool 20 13 5 2 48–23 +25 44
3. Manchester City 20 13 3 4 41–22 +19 42
4. Arsenal 20 12 5 3 44–22 +22 41
5. Tottenham 19 11 6 2 37–14 +23 39
6. Manchester United 20 11 6 3 31–19 +12 39
7. Everton 20 8 6 6 28–23 +5 30