PL: három perc alatt két gól, kiszenvedte az Arsenal a sikert

2020.10.04. 17:00
(Fotó: AFP)
Az Arsenal 2–1-re legyőzte hazai pályán a Sheffield Unitedet az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában vasárnap.

Amióta Mikel Arteta átvette az Arsenal irányítását, a londoni együttesnél (29) csak a Liverpool (34) szerzett több pontot hazai környezetben a Premier League-ben – beleszámítva már a Sheffield United ellen begyűjtött hármat is.

A gól nélküli első félidő után az „ágyúsok” a második játékrészben három perc leforgása alatt két gólt szereztek: előbb az angol felnőttválogatottban először meghívott Bukayo Saka, majd Nicolas Pépé talált be Héctor Bellerín előkészítését követően.

Ekkor már uralta a játékot az Arsenal, de a hajrában David McGoldrick szépítő gólja után egyik pillanatról a másikra izgalmassá vált a mérkőzés. Az utolsó percekben a vendégek több veszélyt jelentettek az Arsenal kapujára, mint a mérkőzés addigi részében összesen, még a kapusuk, Aaron Ramsdale is előrehúzódott fejelni, de nem sikerült egyenlíteni – így a Sheffield United 1976 óta először veszített el sorozatban hét idegenbeli bajnoki mérkőzést.

Mikel Arteta legénysége a válogatott szünet után a Manchester Cityhez látogat az 5. fordulóban.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ

Arsenal–Sheffield United 2–1 (Saka 61., Pépé 64., ill. McGoldrick 83.)
Wolverhampton Wanderers–Fulham 1–0 (Pedro Neto 56.)

KÉSŐBB
17.30:
Manchester United–Tottenham Hotspur (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
20.15: Aston Villa–Liverpool (Tv: Spíler1)

KORÁBBAN
Leicester City–West Ham United 0–3 (Antonio 14., Fornals 34., Bowen 83.)
Southampton–West Bromwich Albion 2–0 (Djenepo 41., O. Romeu 69.)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Everton–Brighton 4–2 (Calvert-Lewin 16., Mina 45+2., James 52., 70., ill. Maupay 41., Bissouma 90+2.)
Chelsea–Crystal Palace 4–0
(Chilwell 50., Zouma 66., Jorginho 78., 82. – mindkettő 11-esből)
Leeds United–Manchester City 1–1 (Rodrigo 59., ill. Sterling 17.)
Newcastle United–Burnley 3–1 (Saint-Maximin 14., Wilson 65., 77. – a másodikat 11-esből, ill. Westwood 61.)

1. Everton 4 4 12–5 +7 12
2. Leicester City 4 3 1 12–7 +5 9
3. Liverpool 3 3 9–4 +5 9
4. Arsenal 4 3 1 8–5 +3 9
5. Chelsea 4 2 1 1 10–6 +4 7
6. Leeds United 4 2 1 1 9–8 +1 7
7. Newcastle 4 2 1 1 6–5 +1 7
8. West Ham 4 2 2 8–4 +4 6