PL: Liverpoolban szakadt meg a Burnley nyeretlenségi szériája

2021.03.13. 20:27
Wood (sárgában) látványos fejese célt tévesztett ugyan, de lábbal betalált (Fotó: AFP)
Az angol futballélvonal 28. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a Crystal Palace legyőzte a West Bromwich Albiont, kora este pedig a Burnley meglepetésre begyűjtötte a három pontot az Everton otthonában.

A délutáni találkozón a Crystal Palace a West Bromwich Albiont fogadta, és Luka Milivojevics 36. percben értékesített büntetőjével 1–0-ra nyerni tudott, ezzel három bajnoki mérkőzést követően diadalmaskodott ismét, míg a West Brom nyeretlenségi szériája hárommeccsesre nőtt a bajnokságban.

Kora este aztán a nemzetközi kupaindulásért hajtó Everton az alsóház közepén tanyázó Burnleyt fogadta, amely egy ötös nyeretlenségi sorozatot épített ki az elmúlt időben, s nem sok minden utalt rá, hogy éppen Liverpool kék felében szakad majd meg a széria. Márpedig éppen ez történt: Chris Wood és Dwight McNeil góljával az első félidő közepén már 2–0-ra vezetett a Burnley, és ugyan az Everton Dominic Calvert-Lewin révén hamar szépített, hiába volt még hátra majd egyórányi tiszta játékidő, az egyenlítés nem sikerült (1–2).