PL: győzelemmel kezdett a Soton, egyre nagyobb bajban a Norwich

CS. M.CS. M.
2020.06.19. 21:02
Könnyed sikerrel tértek vissza a „szentek" (Fotó: AFP)
A Premier League 30. fordulójának nyitómérkőzésén a Southampton háromgólos győzelmet aratott a sereghajtó Norwich City ellen. A gólkirályi címre is esélyes Danny Ings betalált, és egy gólpasszt is kiosztott.

A forduló kezdete előtt a „kanárik” hatpontos hátrányban voltak a 17., még éppen bentmaradást érő helyen álló Watforddal szemben, míg a vendég Southampton a tabella 14. pozícióját foglalta el. Hiába a győzelmi kényszer, a hazaiak az első perctől kezdve alárendelt szerepet játszottak, nem tudták megnehezíteni a „szentek” dolgát.

Az első félidőben Danny Ings előbb ziccert hibázott, majd a 33. percben a hazaiak kapufáját találta el, így gól nélkül fordultak a felek a szünetre. A második játékrészben már nem tudta tovább tartani ellenfelét a Norwich, amely öt perc alatt két gólt is kapott.

Előbb a 49. percben a már említett Ings lőtt gólt a tizenhatos vonaláról a kapu jobb felső sarkába (0–1), majd az 55. percben Stuart Armstrong talált be a másik oldalról, a jobb alsó sarkot célozva (0–2).

Ezt követően kicsit visszaállt a Soton, de továbbra is veszélyesebb volt, mint ellenfele, aminek a 79. percben lett meg az eredménye. Ekkor Nathan Redmond került nagy helyzetbe és a kapussal szemben egy az egyben nem hibázta el a ziccert (0–3).