PL: a City távoli bombagólokkal győzött az Everton otthonában

2021.02.17. 23:16
A második félidőben döntötte el az Everton elleni mérkőzését a Manchester City (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League-ben korábban elmaradt mérkőzéseket pótoltak be, amelyeken a Manchester City 3–1-re nyert az Everton otthonában, a Burnley hazai pedig pályán 1–1-es döntetlent játszott a Fulhammel.

Az Everton sima vereséget szenvedett hazai pályán a Manchester Citytől, amely a házigazdáknál jóval több helyzetet alakított ki, és végig uralta a mérkőzést. A 32. percben már a hetedik szögletüket végezhették el a vendégek, ami után a hazai védelem nem tudott felszabadítani, Phil Foden pedig szép lövéssel szerezte meg a vezetést csapatának. Az City előnye ekkor még nem tartott sokáig, szép összjátékot követően Richarlison egyenlített.

A második félidőben a maguk javára fordították a mérkőzést a vendégek: Rijad Mahrez tizenhatoson kívülről érkező bombája a kapufáról vágódott a kapuba – ezzel ismét vezettek a manchesteriek, majd a végeredményt távoli lövésével Bernardo Silva állította be (1–3).

A Man. City nagyon meglógott a bajnokságban: előnye tíz pont a városi vetélytárs MU-val szemben.

Foden vezető gólja

Richarlison egyenlítő találata

Mahrez bombája

Bruno Silva kialakítja a végeredményt

A Burnley és a Fulham találkozója a kialakított helyzetek számát és labdabirtoklást tekintve is kiegyenlített volt, a csapatok a gólok számában sem tudtak egymás fölé kerekedni.

ANGOL PREMIER LEAGUE
A 16. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Everton–Manchester City 1–3(Richarlison 37., ill. Foden 32., Mahrez 63., B. Silva 77.)