PL: Greenwood gólja csak egy pontot ért, ikszelt az MU a Soton ellen

CS. M.CS. M.
2021.08.22. 16:57
Mason Greenwood szerezte az MU egyenlítő gólját (Fotó: AFP)
A Manchester United 1–1-es döntetlent játszott idegenben a Southampton ellen a Premier League 2. fordulójának vasárnapi játéknapján, míg a Tottenham Hotspur 1–0-ra nyert a Wolverhampton Wanderers otthonában.

Southampton–Manchester United 1–1

Az előzetes várakozásoknak megfelelően a vendégek játszottak mezőnyfölényben, de nem tudták gólra váltani helyzeteiket, a vezetést pedig a Southampton szerezte meg: a 30. percben Bruno Fernandes vesztett labdát saját térfelén, majd Ché Adams jutott el lövésig, a labda megpattant Fred lábán, majd a kapuban kötött ki (1–0).

A folytatásban még több lehetőséget dolgozott ki az MU, s az 55. percben góllá érett a fölény: Paul Pogba lekészítése után Mason Greenwood került lőhetett a tizenegyespont környékéről és nem hibázott (1–1). A hajrában a manchesteriek hiába próbálkoztak, a győztes gólt nem tudták megszerezni, így maradt a döntetlen.

A mérkőzés góljai

Wolverhampton–Tottenham 0–1

Az első fordulóban a címvédő Manchester Cityt legyőző Tottenham már a 9. percben megszerezte a vezetést Dele Alli tizenegyesgólja révén (0–1). A félidő további részében a Wolves dominált, többet birtokolta a labdát és több nagy helyzetig is eljutott, de nem tudott betalálni.

A második játékrészben is a hátrányban lévő hazaiak voltak aktívabbak és a mérkőzés végére eljutottak 25 kapura lövésig, de egyiket sem tudták gólra váltani, így a Spurs szerezte meg a három pontot. A Tottenhamben csereként a 72. percben a klub legnagyobb sztárja, Harry Kane is pályára lépett, azt azonban továbbra sem tudni, hogy az átigazolási időszak lezárultával is ott lesz-e a londoniak keretében.

A győzelmet érő tizenegyes

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

(Fred 30. – öngól, ill. Greenwood 55.)
Wolverhampton Wanderers–Tottenham Hotspur 0–1 (Alli 9. – 11-esből)
Később
17.30: Arsenal–Chelsea (Tv: Digi Sport1)
Szombaton
Brighton & Hove Albion–Watford 2–0 (S. Duffy 10., Maupay 41.)
Aston Villa–
Newcastle United 2–0 (Ings 45+3., El Ghazi 62. – 11-esből)
Crystal Palace–Brentford 0–0
Leeds United–Everton 2–2 (Klich 41., Raphinha 73., ill. Calvert-Lewin 30. – 11-esből, D. Gray 50.)
Manchester City–Norwich City 5–0 (Krul 7. – öngól, Grealish 22., Laporte 65., Sterling 71., Mahrez 85.)

Liverpool–Burnley 2–0 (Diogo Jota 18., Mané 69.)

1. Liverpool 2 2 5–0 +5 6
2. Brighton & Hove Albion 2 2 4–1 +3 6
3. Tottenham 2 2 2–0 +2 6
4. Manchester United 2 1 1 6–2 +4 4
5. Everton 2 1 1 5–3 +2 4
6. Brentford 2 1 1 2–0 +2 4
7. Manchester City 2 1 1 5–1 +4 3