PL: góleső az Etihadban, a Man. City kiütötte a Sotont

B. A.B. A.
2021.03.10. 20:55
Rijad Mahrez és Kevin De Bruyne is duplázott a Southampton ellen (Fotó: AFP)
A Manchester City 5–2-re legyőzte a Southamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójából előrehozott mérkőzésen.

Nem kezdett rosszul az éllovas otthonában az előző fordulóban több mint két hónap után három pontot szerző Southampton, a vezetést mégis a Manchester City szerezte meg: Phil Foden lövését még védte Alex McCarthy, Kevin De Bruyne ismétlésénél azonbanmár tehetetlennek bizonyult (1–0).

Nem telt el tíz perc, amikor Jannik Vestergaard látványosat esett egy szögletnél, Jonathan Moss kissé könnyű síppal, de befújta a tizenegyest. A hazaiak reklamálása nem zavarta James Ward-Prowse-t, aki higgadtan a kapu közepébe lőtt (1–1).

A félidő hajrájára alaposan beerősített a City, előbb Rijad Mahrez remek góllal szerezte vissza a hazaiak előnyét – ezzel ő lett az elmúlt 4 Premier League-idény legeredményesebb játékosa a tizenhatoson kívülről: immár 12 ilyen találatnál tart –, majd a ráadás harmadik percében Ilkay Gündogan megszerezte idei tizedik bajnoki gólját (3–1). A német válogatott középpályás mellett csak Robert Lewandowski (14), Lionel Messi (12) és André Silva (10) tudott ilyen eredményes lenni 2021-ben a topligákat tekintve.

A szünet után ott folytatta a Manchester City, ahol az első játékrészben abbahagyta, Mahrez és De Bruyne ismét betalált, a kettő között Ché Adams szépített, de a lényegen nem változtatott: Pep Guardiola csapata javítani tudott a városi derbin elszenvedett vereség után, és 14 pontra növelte az előnyét az MU előtt (5–2).