PL: gól 648 perc után, pontot szerzett az Arsenal

B. A.B. A.
2020.12.16. 20:58
Pierre-Emerick Aubameyang egyenlített a Southampton ellen (Fotó: AFP)
Az Arsenal 1–1-es döntetlent játszott a Southamptonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójában.

Valahogy keretbe foglalta az Arsenal idényét, hogy éppenTheo Walcott szerezte a Southampton vezető gólját, aki korábban 12 éven keresztül volt az észak-londoniak játékosa. Az angol támadó a 18. percben Che Adams kiugratása után remek megoldást választva emelte át Bernd Lenót (0–1). Walcott a 38. gólját szerezte az Emirates Stadionban, nála többször csak Robin van Persie (46) és Olivier Giroud (40) tudott betalálni.

Mikel Arteta csapata ezúttal is mindenféle elképzelést mellőzve futballozott, a második félidő elején mégis összejött az egyenlítés: Bukayo Saka szlalomozott keresztül a védőkön, a labdaPierre-Emerick Aubameyanghoz került, aki higgadtan a bal alsóba lőtt (1–1). Az Arsenal 648 (!) perc után talált be hazai pályán a Premier League-ben…

A folytatás már kevésbé volt pozitív londoni szempontból, Gabriel négy percen belül két sárga lapot is összeszedett, így az utolsó fél órát emberhátrányban kellett lejátszania a csapatnak. A Southampton ezután átvette az irányítást, több lehetősége és kapufája is volt – igaz, a lécet az Arsenal is eltalálta a ráadásban –, de nem tudta megszerezni a győztes gólt.

A Leicester City hiába dolgozott ki rengeteg lehetőséget az Everton elleni rangadón, a gólokat a vendégek szerezték, akik a Chelsea-t és a Manchester Cityt is megelőzve egy pontra megközelítették legyőzött ellenfelüket (0–2).

A Leeds United gólokban gazdag találkozón múlta felül a Newcastle-t (5–2).

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ
Arsenal–Southampton 1–1
(Aubameyang 52., ill. Walcott 18.)
Kiállítva: Gabriel (Arsenal, 62.)
Leeds United–Newcastle United 5–2 (Bamford 35., Rodrigo 61., Dallas 77., Alioszki 85., Harrison 88., ill. Hendrick 26., C. Clark 65.)
Leicester City–Everton 0–2 (Richarlison 21., Holgate 72.)
Később
21.00: Fulham–Brighton
21.00: Liverpool–Tottenham (Tv: Digi Sport2) – élőben az NSO-n!
21.00: West Ham United–Crystal Palace (Tv: Spíler1)
Csütörtök
19.00: Aston Villa–Burnley (Tv: Digi Sport1)
21.00: Sheffield United–Manchester United (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!
Kedd
Wolverhampton Wanderers–Chelsea 2–1
(Podence 66., Pedro Neto 90+5., ill. Giroud 49.)
Manchester City–West Bromwich Albion 1–1 (Gündogan 30., ill. Rúben Dias – öngól 43.)

1. Tottenham 12 7 4 1 24–10 +14 25
2. Liverpool 12 7 4 1 27–18 +9 25
3. Southampton 13 7 3 3 25–18 +7 24
4. Leicester City 13 8 5 24–17 +7 24
5. Everton 13 7 2 4 23–18 +5 23
6. Chelsea 13 6 4 3 26–14 +12 22
7. Manchester City 12 5 5 2 18–12 +6 20
8. West Ham 12 6 2 4 20–15 +5 20