PL: Gabriel Jesus négy gólt vágott, tovább hasít a Man. City

2022.04.23. 17:57
Gabriel Jesus varázslatos napot fogott ki (Fotó: Getty Images)
A címvédő, egyben listavezető Manchester City 5–1-re legyőzte a Watfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójának szombati játéknapján. A Newcastle United 3–0-ra győzött Norwichban, a Leicester City–Aston Villa meccsen nem esett gól.

Ez volt Gabriel Jesus nagy napja – az idény java részében mellőzött brazil támadó már a 4. percben előnyhöz juttatta a listavezetőt, a későbbiekben pedig szinte mindenből gól lett, amihez hozzáért. A 23. percben jött a hazaiak második találata (újra Jesus), majd nem sokkal később szépített a több kontra után is veszélyeztető Watford.

A City Rodri révén még a szünetig visszaállította kétgólos előnyét, a második játékrészben pedig nyolc perc alatt szerzett újabb két gólt Jesus, végleg lezárva a meccset (5–1). A brazil szélső először jegyzett négy gólt a Premier League-ben – korábban mesterhármasig sem jutott el. Kevin De Bruyne két gólpasszig jutott, a City pedig készülhet a Real Madrid elleni, jövő heti BL-elődöntőre.

Nem csak a négy gólja miatt volt nagy meccse Gabriel Jesusnak.

A címvédő remeklésével egy időben két további meccset rendeztek a PL-ben: a Leicester City az Aston Villát, a Norwich a Newcastle-t fogadta. Előbbin két magához képest gyenge formában játszó csapat mérte össze erejét, s egyértelműen a négy mérkőzés óta nyeretlen vendégek jártak közelebb a győzelem megszerzéséhez, ám nem született gól.

Az utolsó helyen helyen álló Norwich nem bírt Eddie Howe csapatával: Joellinton duplája után a télen szerződtetett Bruno Guimaraes is betalált, így sima lett a vége (3–0), a Newcastle pedig fellépett a tabella kilencedik (!) helyére.

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ

Leicester City–Aston Villa 0–0
Manchester City–Watford 5–1 (G. Jesus 4., 23., 49., 53. – a harmadik 11-esből, Rodri 34., ill. H. Kamara 28.)
Norwich City–Newcastle United 0–3 (Joellinton 35., 41., Guimaraes 49.)