PL: Eriksen betalált – a Brentford legyőzte a Chelsea-t

V. Á.V. Á.
2022.04.02. 17:55
Eriksen vezetésével nyert a Brentford a Chelsea ellen (Fotó: AFP)
A Brentford meglepetésre 4–1-re győzött a Chelsea vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában. A Manchester City hozta a kötelezőt, 2–0-ra nyert Burnleyben.

A Chelsea ugyan vezetést szerzett a 48. percben a Brentford ellen, de az 54. percben már a vendégcsapat vezetett. A Brentford második találatát Christian Eriksen szerezte, a dán középpályás egy kontra végén volt eredményes – A GÓL ITT!

A 63. percben Vitaly Janelt másodszor is betalált, már 3–1-re vezettek a vendégek. A végén Yoane Wissa állította be a 4–1-es végeredményt.

A Chelsea ezt megelőzően január 15-én kapott ki a PL-ben.

A Liverpool győzelme miatt a 2. helyről kezdte a mérkőzést a City Burnleyben. A belga Kevin De Bruyne azonban már az 5. percben vezetést szerzett a manchesterieknek. DE BRUYNE GÓLJA ITT TEKINTHETŐ MEG!

Húsz perccel később Ilkay Gündogan növelte a vendégcsapat előnyét (0–2) – a német szinte ugyanarról a pontról talált be a tizenhatosan belül, mint belga csapattársa. GÜNDOGAN GÓLJA ITT!

Egy kis stat: Gündogan a 34. gólját szerezte a Premier League-ben, így a liga történetének legeredményesebb német játékosa lett. A második helyen Mesut Özil áll (33 gól). (Opta)

A második félidőben már nem született újabb gól, a City simán hozta a kötelezőt, s újra a tabella élén áll. 0–2

A Wolverhampton Wanderers 2–1-re nyert az Aston Villa ellen, a Leeds nem bírt a Southamptonnal (1–1), míg a Brighton gól nélküli döntetlent játszott a Norwich Cityvel.

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ

Brighton–Norwich City 0–0
Burnley–Manchester City 0–2 (De Bruyne 5., Gündogan 25.)
Chelsea–Brentford 1–4 (Rüdiger 48., ill. Janelt 50., 63., Eriksen 54., Wissa 87.)
Leeds United–Southampton 1–1 (Harrison 29., ill. Ward-Prowse 49.)
Wolverhampton Wanderers–Aston Villa 2–1 (Jonny 7., A. Young 36. – öngól, ill. Watkins 86. – 11-esből)