PL: először nyert a Chelsea Tuchellel, Leeds-siker Leicesterben

B. D. K.B. D. K.
2021.01.31. 16:56
Marcos Alonso találata lezárta a mérkőzést (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén a Chelsea magabiztosan nyert a Burnley ellen, így Thomas Tuchel először ünnepelhetett győzelmet a londoni „kékek” kispadján. A Leicester City hazai pályán kapott ki a Leeds Unitedtól.

Jobban kezdte a mérkőzést a Chelsea, amely előtt számos lehetőség kínálkozott az első félidőben. A Burnely ezzel szemben még kapura lövési kísérletet sem mutatott fel. A hazaiak vezető találata a 40. percben született meg, Cesar Azpilicueta lőtte ki Nick Pope kapuját (1–0).

A fordulás után tovább nőtt a Chelsea fölénye, és a 84. percben egy remek egyéni alakítás után Marcos Alonso is betalált (2–0).

A vendégek teljesítményéről mindent elmond, hogy a 94. percben vették célba először Édouard Mendy kapuját. A háló azonban nem rezdült meg, így a Tuchel irányította Chelsea második alkalommal is megúszta kapott gól nélkül.

A nap második mérkőzésén a forduló előtt a 3. helyen állóLeicester City a 13. percben vezetést szerzett a Leeds United ellen, de Harvey Barnes góljára két percen belül válaszolt Stuart Dallas. A második félidőben Marcelo Bielsa együttese kétszer is betalált, és elhozta a három pontot a Leicester City otthonából.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ
Chelsea–Burnley 2–0
(Azpilicueta 40., Marcos Alonso 84.)
Leicester City–Leeds United 1–3
(H. Barnes 13., ill. Dallas 15., Bamford 70., J. Harrison 84.)

Később
17.30: West Ham United–Liverpool (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!
20.15: Brighton & Hove Albion–Tottenham Hotspur (Tv: Spíler1)
Szombaton játszották
Southampton–Aston Villa 0–1 (R. Barkley 41.)
Crystal Palace–Wolverhampton Wanderers 1–0 (Eze 60.)
Manchester City–Sheffield United 1–0 (Jesus 9.)
West Bromwich Albion–Fulham 2–2 (Bartley 48., M. Pereira 66., ill. B. Reid 10., Cavaleiro 77.)

Everton–Newcastle United 0–2 (C. Wilson 73., 90+3.)
Arsenal–Manchester United0–0

1. Manchester City 20 13 5 2 37–13 +24 44
2. Manchester United 21 12 5 4 37–27 +10 41
3. Leicester City 21 12 3 6 37–25 +12 39
4. Liverpool 20 10 7 3 40–23 +17 37
5. West Ham 20 10 5 5 30–24 +6 35
6. Tottenham 19 9 6 4 34–20 +14 33