PL: „Egyértelműen mi voltunk a jobb csapat” – Tuchel a 3–0-s vereség után

L. M.L. M.
2022.08.22. 13:42
Thomas Tuchel a Leeds elleni meccsen (Fotó: AFP)
Mint beszámoltunk róla, a Chelsea 3–0-s vereséget szenvedett a Leeds United otthonában az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) harmadik fordulójának vasárnapi játéknapján. A londoniak menedzsere, Thomas Tuchel a mérkőzést követően értékelt és elmondta, hogy szerinte ők voltak a jobb csapat, azonban sok hibát követtek el. Pep Guardiola, a Manchester City szakvezetője szerint ki is kaphattak volna a Newcastle-től.

Thomas Tuchel csapata, a Chelsea meglepetésre simán kikapott a Leeds Unitedtól a Premier League vasárnapi játéknapján. A londoniak több nagy hibát is elkövettek az első félidőben, és ezeket a Leeds könyörtelenül ki is használta. A német szakember a mérkőzés után a BBC-nek értékelt.

„Ez folytatódott ma is. Az első húsz percben veszítettük el a meccset, amikor sokkal jobbak voltunk és nagy helyzeteink is voltak. Ezután abbahagytuk, amit addig csináltunk és a következő tizenöt percben kiosztottunk két ajándékot.”

„Egyértelműen mi voltunk a jobb csapat. Ők csinálták, amit szoktak. Nem gondolom, hogy egy pontrúgás utáni találat és egy öngól a játékstílusunkon múlt volna. Ezek egyszerűen csak hibák” – fogalmazott a Chelsea trénere, aki hozzátette, a Leeds kihasználta a helyzeteit, míg a csapata nem.

Vasárnap a Manchester City is pályára lépett, Pep Guardiola együttese a Newcastle United otthonában játszott 3–3-as döntetlent. A vendégek menedzsere a mérkőzés utáni interjúban elmondta, hogy ki is kaphattak volna, a három gól viszont jó teljesítmény egy nehéz idegenbeli mérkőzésen.

„A Newcastle egyre inkább az egyik legnehezebb ellenféllé válik. Nézzük meg, a Leeds ma megverte a Chelsea-t, szóval a Premier League mindenkinek nehéz” – mondta Guardiola.

A City menedzsere kitért a játékosok teljesítményére is: Allan Saint-Maximin tökéletes játékos, akit nagyon nehéz levédekezni, ha nála van a labda. Kyle Walker épp ezért csodálatos munkát végzett.”

A riporter megkérdezte, hogy elégedett-e csapata teljesítményével, amire Guardiola egy kérdéssel válaszolt: „Élvezted?”

Miután a Sky Sports munkatársa elmondta, hogy imádta a meccset, a City szakvezetője csak annyit válaszolt, hogy „Akkor ennyi elég is”, majd távozott.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ

Newcastle–Manchester City 3–3(Almirón 28., C. Wilson 39., Trippier 54., ill. Gündogan 5., Haaland 61., Bernardo Silva 64.)
Leeds United–Chelsea 3–0
(Aaronson 33., Rodrigo 37., J. Harrison 69.)
Kiállítva:Koulibaly (85., Chelsea)
West Ham United–Brighton & Hove Albion 0–2(Mac Allister 22. – 11-esből, Trossard 66.
)
Bournemouth–Arsenal 0–3(Ödegaard 5., 11., Saliba 54.)
Crystal Palace–Aston Villa 3–1(Zaha 7., 68., Mateta 71., ill. Watkins 5.)
Everton–Nottingham 1–1(Gray 88., ill. Br. Johnson 81.)
Fulham–Brentford 3–2(Reid 1., Palhinha 20., A. Mitrovics 90., ill. Nörgaard 44., Toney 71.)
Leicester City–Southampton 1–2(Maddison 54., ill. Ché Adams 68., 84.)
Tottenham–Wolverhampton 1–0(Kane 64.)