PL: egy félidő kaput eltaláló lövés nélkül, de nyert a Chelsea

2016.10.01. 17:58
Diego Costát imádják a Chelsea-szurkolók. Most még inkább (Fotó: Action Images)
A Premier League 7. fordulójában a Chelsea 2–0-ra nyert a Hull City otthonában úgy, hogy az első félidőben nem volt kaput eltaláló lövése. A szünet után azonban Willian és Diego Costa is villant.

Az előző fordulóban az Arsenal otthonában hatalmas pofont kapó Chelsea a Hull City ellen próbált javítani. Ennek ellenére Antonio Conte csapata elkövette azt a „bravúrt”, hogy – akárcsak a londoni városi rivális ellen egy héttel ezelőtt – ezúttal sem lőtt kapura az első félidőben. A Chelsea-vel 2012 óta nem fordult elő, hogy két egymást követő találkozón nem volt kaput eltaláló próbálkozása a szünet előtt.

A második játékrészben aztán már volt elképzelés a Chelsea támadójátékában. Jake Livermore az 57. percben még nagyot mentett Diego Costa ziccerénél, nem sokkal később azonban Willian már nem kegyelmezett. A brazil középpályás a tizenhatos előteréből tekert a bal felsőbe. Nem sokkal később megtette ezt Diego Costa is, gyakorlatilag eldöntve ezzel a három pont sorsát.

Troy Deeney tizenhatodik gólját szerezte a Premier League-ben, amivel Odion Ighalóval holtversenyben a legeredményesebb Watford-játékos lett az angol élvonalban. Csapata 2–2-es döntetlent játszott a Bournemouth-szal.

Az előző idény egyik legjobbja, Dimitri Payet megszerezte első bajnoki gólját a mostani kiírásban. Nem is akármilyet, csak úgy dőltek sorra a védők, amikor a francia középpályás megindult a kapu felé. Vagy inkább keresztbe a pályán… Payet mindenesetre csak a szezonbeli 18. lövéséből talált be. Ideje volt már!

Viszont bármennyire is gyönyörű volt a találat, győzelmet nem ért, mert korábban Christhian Stuani a Middlesbrough-nak szerzett vezetést.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ

Hull City–Chelsea 0–2 (Willian 61., D. Costa 67.)
Sunderland–West Bromwich Albion 1–1 (Van Aanholt 83., ill. Chadli 35.)
Watford–AFC Bournemouth 2–2 (Deeney 50., Success 65., ill. Wilson 31., J. King 62.)
West Ham United–Middlesbrough 1–1 (D. Payet 57., ill. Stuani 51.)
KORÁBBAN
Swansea City–Liverpool 1–2 (Fer 8., ill. Roberto Firmino 54., Milner 84. – 11-esből)

1. Manchester City 6 6 18– 5 +13 18
2. Liverpool 7 5 1 1 18–10 +8 16
3. Tottenham 6 4 2 10– 3 +7 14
4. Everton 7 4 2 1 11– 5 +6 14
5. Arsenal 6 4 1 1 15– 7 +8 13
6. Chelsea 7 4 1 2 12– 9 +3 13
7. Manchester United 6 4 2 12– 7 +5 12
8. Crystal Palace 7 3 2 2 11– 8 +3 11