PL: drámai végjáték, a VAR mentett pontot az MU-nak

D. Á.D. Á.
2020.03.01. 16:56
A Manchester United játékosai sem hittek a szemüknek a végjátékban (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójában a Manchester United 1–1-es döntetlent ért el az Everton otthonában, míg a Tottenham Hotspur hazai pályán 3–2-re kikapott a Wolverhampton Wandererstől.

EVERTON–MANCHESTER UNITED 1–1

Szerencsés góllal szerezte meg a vezetést az Everton a Manchester United elleni Premier League-mérkőzésen. A „vörös ördögök” kapusa, David de Gea addig-addig várt, amíg meg nem támadta őt a liverpooliak játékosa, Dominic Calvert-Lewin – a spanyol kapus a támadóba rúgta a labdát, amely a kapuba pattant (1–0).

A 29. percben az Everton elszórta a labdát a saját térfelén, amit a Manchester United azonnal meg is büntetett – Nemanja Matics Bruno Fernandeshez passzolt, aki jó 25 méterről lövésre szánta el magát, Jordan Pickford hiába repült, nem tudta védeni a rövid sarokba tartó labdát (1–1).

A hosszabbítás utolsó percében Calvert-Lewin kapura fordult, lövése megpattant Maguire-en, akiről a bal alsóba került a labda, de hiába ünnepeltek a hazaiak, a De Gea előtt fekvő Sigurdsson miatt a videózás után elvették les miatt a gólt.

Az eset után, az Everton edzője, Carlo Ancelotti összeszólalkozott a játékvezetővel, aki kiállította az olasz szakembert.

TOTTENHAM–WOLVERHAMPTON 2–3

A Spurs jól kezdte a mérkőzést, a 13. percben megszerezte a vezetést Steven Bergwijn góljával. Az észak-londoniak új igazolása hiába szerzett előnyt, Doherty a 27. percben kiegyenlítette az állást. A félidő előtt néhány perccel a hazaiak jobbhátvédje, Serge Aurier a tizenhatos sarkáról a bal lába felé cselezett, majd csatárokat megszégyenítve a jobb felsőbe lőtt (2–1).

A Wolves a fordulás után nem adta fel a küzdelmet. Diogo Jota az 57. percben az üres kapuba lőtt Doherty passza után, amivel ismét döntetlen volt az eredmény, negyedórával a vége előtt pedig Raúl Jiménez megindult a Tottenham kapuja felé, egy csellel elfektetett egy hazai védőt, majd higgadtan bepofozta a labdát Gazzanigga kapujába (2–3).

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ

VASÁRNAP
Everton–Manchester United 1–1 (Calvert-Lewin 3., ill. B. Fernandes 29.)
Tottenham Hotspur–Wolverhampton Wanderers 2–3 (Bergwijn 13., Aurier 41., ill. Doherty 27., Jota 57., Jiménez 73.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
AFC Bournemouth–Chelsea 2–2
(Lerma 54., J. King 57., ill. Alonso 33., 85.)
Newcastle United–Burnley 0–0

West Ham United–Southampton 3–1 (J. Bowen 15., Haller 40., Antonio 54., ill. Obafemi 31.)
Brighton–Crystal Palace 0–1 (J. Ayew 70.)
Watford–Liverpool 3–0