Megnyerte a Chelsea a hétfő esti londoni rangadót

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.12.21. 20:55
Klasszikus mozdulat, Kocsis Sándor-i szinten (Fotó: AFP)
Az angol Premier League 14. fordulójának záró mérkőzésén a Chelsea 3–0-ra megverte odahaza a West Ham Unitedet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
Chelsea–West Ham United 3–0 (1–0)
London,
Stamford Bridge, zárt kapuk mögött. V: Kavanagh
Chelsea: E. Mendy – Azpilicueta, Zouma, Th. Silva, Chilwell (Emerson Palmieri, 10.) – Kanté, Jorginho (Kovacic, 66.) – Werner, Mount, Pulisic (Havertz, 84.) – T. Abraham. Menedzser: Frank Lampard
WHU: Fabianski – Coufal, Balbuena, Ogbonna, Creswell – T. Rice, Soucek – Bowen (Fredericks, 90.), Noble, Fornals (Benrahma, 67.) – Haller. Menedzser: David Moyes
Gólszerző: Th. Silva (10.), Abraham (78., 80.)

Frank Lampard azzal a tudattal készült volt csapata, a West Ham ellen, hogy ha ismét kikap a Chelsea, akkor már sorozatban harmadik bajnokiját bukja el az idényben, és az általa vezetett csapat sorozatban harmadszor kap ki a WHU-tól.

Ez ugyebár számára azt jelentette, hogy az összes mérkőzését elbukja menedzserként egykori egyesülete ellen – ugyebár édesapja, id. Frank Lampard is játszott ott, nagybátyja, Harry Redknapp pedig edzőként (segítője éppen az idősebb Lampard volt) és középpályásként is szolgálta a klubot.

Játékosai igyekeztek megnyugtatni főnöküket, Mason Mount szögletét Thiago Silva klasszikusan szép mozdulattal fejelte a kapuba az ötös elől, és igencsak szétesően futballozott a West Ham – csakhogy hamarosan a hazaiak is így tettek, egyetlen ziccerüket Timo Werner kihagyta, szerencséjükre a vendégek csak két meg nem adott gólig jutottak.

A második félidőben beállt bekkelni a Chelsea, és nagyon hamar elkezdte várni a hármas sípszót, csakhogy a West Hamből senki sem emelkedett ki, kisebb-nagyobb lehetőségeiket pedig elkapkodták (Sébastien Haller és Tomas Soucek is gólt szerezhetett volna).

Ahogyan az lenni szokott ilyenkor, a hajrában jött a büntetés: előbb Werner lövése volt olyan rossz, hogy az éppen jó volt gólpassznak Tammy Abrahamnek, majd a fiatal támadó jókor volt jó helyen, miután Christian Pulisic közelről a kapusba fejelte Mount beadását.

A végén Werner közelről a lécre lőtt, de ez már nem osztott, nem szorzott, három góllal három pontot szerzett a Chelsea.

20. Sheffield United142128–25–172

A Chelsea csak egyet bukott el utóbbi 13 hazai meccséből, a Liverpool ellen, még szeptemberben.

Werner sorozatban a 9. meccsén maradt góltalan a Chelsea-ben!

David Moyes soha nem nyert itt bajnokit a csapataival, pedig 16-szor járt itt, ez rekordbeállítás! Moyes saját magát érte utol, mert a Liverpool otthonában szintén 16 PL-meccs óta nem nyert egyszer sem!

A West Ham előző két idegenbeli bajnokiján nyert pedig.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Werner szép passzát hamarabb eléri a kivetődő Fabianski, mint a meginduló Abraham.

90. perc Ryan Fredericks váltja Bowent a vendégeknél, szélső helyett védő. Három perc a ráadás.

88. perc 15, Kanté remek indítása után Werner jobbal az ötös jobb sarka elől a lécre lő! Nem minden papsajt.

84. perc Kai Havertz be, Pulisic le.

Mindkét akciót Abraham indította el, az első egyenesen a kapuskirúgás után!

80. PERC IGEN, Pulisic futtatja a balon Mountot, a remek beadást két méterről azonban a kapusba fejeli, a bal sarok elől, a kipattanó TAMMY ABRAHAMÉ, aki jobbal négy méterről, kissé jobbról az üresen maradt kapuba lő. 3–0!

78. PERC ELDŐLT? Werner lő jobbal kapura a 16-os bal sarka elől, de olyan gyengén, hogy az éppen jó TAMMY ABRAHAMNEK, aki jobbal az ötösről finoman a bal alsóba teszi a labdát, szép gyöngéden. 2–0!

73. perc Helyzet, Bowen jobb oldali beadását a levegőbe fejeli az ötösöről Soucek, Benrahma középre bólintja a labdát, de jő Mendy.

73 százalékban a vendégeknél a labda az utóbbi percekben.

71. perc Azpilicueta ad haza fejjel Benrahma elől. A vendégek nem lőttek még ma a kapu felületére.

67. perc Szaid Benrahma is az egyre jobban átázott pályán. Fornals ment le.

66. perc Jorginho le, Mateo Kovavic be, motorcsere.

63. perc Noble kapura lő jobbal 21-ről, de blokkol Azpilicueta.

57. perc Emerson kétszer is szépen ment egy-egy jobb oldali beadás után.

A West Ham öt pontot fogott már vesztes állásból az idényben, az egész előző szezonban jutottak el így öt pontig!

54. perc Ogbonna kapura húzza az ötösről, Bowen jobb oldali beadása utána labdát, előtte Abraham mentett fejjel a védő elől, aki ráesett véletlenül Kantéra.

Werner előző 13 kapura lövéséből nem lett gól. Pech. Átok?

50. perc Abraham bal oldal beadását nem éri el Werner, jobb híján összecsúszik Fabianskival.

Érdekes, Silva két bajnoki gólt szerzett a Chelsea-ben, a PSG-ben utolsó három idényében 1 bajnoki találatig jutott!

48. perc Fornals bal oldali beadását Haller a bal alsó mellé fejeli az ötösről, Silva és Zouma elől.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Ha legalább egyszer betalált, a Chelsea csak egyet bukott el előző 38 hazai PL-meccsén, de 10-szer is ikszelt. Az előző 16 ilyen meccsen nem kaptak ki a kékek, ellenben ma sorozatban harmadik banokjukat bukhatják el a hazaiak, utoljára ilyen pocsék formában 2015-ben voltak.

A harmadik gólpassz az idényben szögletből, és ilyen fiatalon ennyi meccse vajon kinek volt csak a klubban?

Érdekes...Kár, hogy a legeleje nem látszik a mozdulatsornak.

A Chelsea az előző 30 idényben csak 2 karácsony előtti meccsét veszített el, a Leed United (1999) .s a Leicester City (2018) ellen.

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból
Jimmy Floyd Hasselbaink 8
Frank Lampard 7
Tony Cottee 6
Bobby Tambling 6
Sir Geoff Hurst 6

A Chelsea a 8. gólját szerezte szöglet után az idényben, ez csúcs.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

41. perc ZICCER! Pulisic megindul, passzát Werner az ötös bal sarka elől, nyolc méterről ballal a kapusba vágja! Mount távoliját is elkapja Fabianski, vetődve, a bal alsó sarok előtt.

Frank Lampard lehet az első Chelsea-mester, aki elbukja első három meccsét a WHU ellen, eleve csak három ilyen volt még: Danny Wilson, Sean Dyche és Ralph Hasenhüttl.

40. perc A tétova Azpilicueta mellett Rice elfut a balon, a beadását Jorginho becsúszva a kapusához menti Formals elől, az ötös bal, azaz rövid sarkán.

36. perc Formás akció, Fornals ballábas beadását kifejeli az ötösről Mount.

34. perc Silva blokkolja mellel Fornals jobblábas, tízméteres bombáját. Bowen adott be előtte szépen jobbról, jobbal.

32. perc Kanté szerelése és passza után Pulisic helyzetben, de nem elég gyors, szereli végül az ötös bal sarka előtt Ogbonna.

30. perc Bowen lő szép gólt ballal az ötösről, a szépséghiba azonban az volt, hogy lökte előtte, Fornals passza után Silvát.

26. perc SZÉP, Haller emel az ötös jobb sarka elől kapura a feje fölött, Noble fejese után. Zouma mérgében veri a kapufát. Soucek a korner után jócskán a léc fölé lő ballal, 12-ről.

26. perc Bowen passza elcsúszik Azpilicueta lába alatt, Cresswell ballal ellő a túlsó alsó mellett az ötös bal sarka mellett!

21. perc Kanté elcsúszik, Haller kapura kocog a jobbon, de szereli őt a keresztező Azpilicueta.

21. perc Mount szöglete veszélyes, de lemarad Abraham a labdáról az ötösön.

Utálják a hétfőket? Ez a WHU 79. bajnokija hétfőn az élvonalban, rekord. Nem vasárnapi liga. A Chelsea meg a PL kornerkirálya, minden 10. szöglete után gól. Átlagban.

16. perc Abraham lő gólt, de les. Nem is, kintről jött be Azpilicueta jobb oldali beadása.

13. perc Kanté emel szépen jobbra Jorginho elé, aki jobbról laposan bead, Abraham és Werner előtt is elcsúszik azonban a labda.

10. PERC ÉS MEHET AZONNAL ÜNNEPELNI, Mount jobb oldali, jobblábas szögletét a Bowent odahagyó THIAGO SILVA a bal felsőbe fejeli középről, hét méterről. 1–0!

10. perc Jön is Emerson Palmieri.

8. perc Chilwell ismét a földön.

6. perc GÓL! Nem gól, Cresswell gyorsan elvégez egy szabadrúgást, Rice kicselezi a kapus az ötös jobb sarka előtt, majd éles szögből a kapuba lő, de les. A VAR szerint is az.

5. perc Visszatér.

4. perc Chilwell hátulról megrúgja véletlenül Bowent, majd fájdalmas arccal elesik, ápolás. A jobb boka bicsaklott meg.

2. perc Jorginho jobbal 24-ről a léc fölé lő.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta sötétkékben, a vendégek bordó-világoskék mezben és fehér nadrágban.

Mark Noble először kezd az idénnyitó óta. Moyes szerint a kulcs a személyisége.

A Chelsea csak egyet veszített el az utóbbi 14 hazai meccséből a WHU ellen, de az éppen az előző idényben. A sorozatból 9 a siker, 4 az iksz.

Egy kis örökmérleg:
112 találkozó, 48 chelsea-s és 42 WHU-s sikerrel, 175, ill. 162 rúgott góllal.