Most sem nyert a Chelsea, jön a londoniak Tuchel-korszaka?

2020.12.28. 18:20
Bemegy, nem megy? (Fotó: AFP)
A Chelsea 1–1-et játszott odahaza az Aston Villával az angol Premier League 16. fordulójának második mérkőzésén.

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ
Chelsea–Aston Villa 1–1
(1–0)
London,
Stamford Bridge, zárt kapuk mögött. V: Attwell
Chelsea: Ed. Mendy – Azpilicueta, A. Christensen, Rüdiger, Chilwell – Jorginho (Havertz, 72.), Kanté – Mount, Hudson-Odoi, Pulisic – Giroud(Werner, 72.). Menedzser: ifj. Frank Lampard
Aston Villa: E. Martínez – Cash, Konsa, Hause, Targett Douglas Luiz, McGinn – B. Traoré (K. Davis, 87.), Grealish, El Ghazi (J. Ramsey 81.) – O. Watkins. Menedzser: Dean Smith
Gólszerző: Giroud (34.), ill. El Ghazi (50.)

Korábban
Crystal Palace–Leicester City 1–1 (Zaha 58., ill. H. Barnes 83.)
Everton–Manchester City (Tv: Digi Sport1) – elhalasztva

A német szaksajtó szerint Frank Lampard állása máris/ismét veszélyben van a gyengébb szereplés miatt, és bedobták Thomas Tuchel nevét, a párizsiaktól sovány hatmillió eurós nettó végkielégítéssel távozó szakember ugyebár remekül szót értene Londonban a Timo Werner, Kai Havertz, Antonio Rüdiger trióval. Is.

Frank Lampard menedzserként a 100. bajnokiját vívta, és bizony a Villa sokkal jobban kezdett, mint a Chelsea, de Matty Cash és Anwar El Ghazi is hibázott. A másik oldalon Christian Pulisic két helyzetet is elpuskázott, Olivier Giroud azonban megmutatta, hogy öregedő csatár nem vén csatár.

Lendületbe jöttek a londoniak, Mason Mount az ötös bal sarka elől betalálhatott volna, de maradt az egy nulla a szünetre.

Hanem egy sokkal szürkébben játszó Chelsea jött ki a második félidőre, hamar egyenlített is a pazar formában lévő Anwar El Ghazi. A hazaiak nem pörögtek fel, jellemző módon messze a legveszélyesebb emberük N'Golo Kanté volt ezekben a percekben.

A roppant hasznosan futballozó John McGinn bombáját a léc „hárította”, Lampard erre beküldte a Havertz, Werner kettőst, utóbbi hamar gólt szerezhetett volna, de a kapu fölé küldte kecsegtető helyzetből Ben Chilwell szép beadását. Mindkét kapusnak kellett védenie a hajrában pár 16-os elől feladott lövést, majd a ráadásban Chilwell majdnem meglőtte élete gólját, de csak majdnem.

Talán éppen ezzel ért véget az ifjabbik Frank Lampard chelsea-s kalandja?

20. Sheffield United152138–26–182

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Ramsey lő 15-ről a bal alsó mellé, blokkolt Havertz. McGinn kornere Mendyé.

90+2. perc Odoi passzát Chilwell kapásból, ballal, 12-ről, kissé balról milliméterekkel küldi a bal felső sarok mellé!

Négy perc a ráadás!

89. perc Konsa menti Havertz balról jövő beadását, Mount kornere Hause-é.

A Villa csak a WHU otthonában kapott ki a PL ezen idényében, a többi 5 idegenbeli meccsét megnyerte!

87. perc Keinan Davis be, Traoré le a Villában.

83. perc Ez sem rossz, de 11-ről Werner a léc fölé lő, ha nem is sokkal! Chilwell beadása után.

82. perc A csereember jobbal nem sokkal teker a bal alsó mellé 21-ről, kissé balról!

81. perc Jacob Ramsey be, El Ghazi le.

81. perc Konsa rossz helyre fejeli Azpilicueta jobb oldali beadását, de blokkolja Chilwell 12 méteres, ballábas bombáját!

79. perc Pulisic lő jobbal 24-ről kapura, de középre, ment a léc alatt Martínez. Mount kornerét kifejeli Hause.

76. perc Grealish helyzetben és az ötös bal sarka előtt, közbelép azonban az utolsó pillanatban Kanté.

A Chelsea utoljára 2011-ben veszített az év utolsó bajnokiján. A Villa ellen.

74. perc N'Golo Kanté kap sárga lapot McGinn felrúgásáért.

Jack Grealish, John McGinn és Matt Targett van egy sárgára az eltiltástól, ne feledjük, a 19. forduló után törlődnek csak a sárga lapok.

72. perc Kai Havertz és Timo Werner is a pályán, Giroud és Jorginho ment le.

71. perc Anwar El Ghazi és Olivier Giroud kap sárga lapot kakaskodásért.

69. perc Ez sem csúnya, kissé balról, 22-ről Odoi jobbal a bal alsóba lőne, de véd hatalmas vetődéssel Martínez!

68. perc MEKKOR LÉC! Kanté ment Watkins passza után El Ghazi elől, McGinn a kipattanót 24-ről ballal nem sokkal vágja a bal felső fölé, Mendy mozdulni sem tudott.

66. perc Odoi beadása után Azpilicueta lő gólt közelről, de lesről fejelt előtte kapura Pulisic, majd mentett a gólvonalon Konsa.

65. perc Mount első beadását a szélső Traoré, a másodikat az ék Watkins tette ki oldalra a kapu elől.

59. perc Pulisic beadása után Odoi Kanté elé passzol, aki jobbal 23-ról a bal alsó felé lő, de vetődve véd a kapus.

56. perc Kanté lő jobbal 22-ről nem sokkal a bal felső sarok fölé.

Plusz kezezéssel indult a Villa, de aztán egy visszaszerzett labdával indult Grealish.

50. PERC ITT A GÓL, ANWAR EL GHAZI, KI MÁS? Cash jobb oldali beadását a szélső az ötös bal sarka elől jobbal a kapuba teszi, a kapus lába között. Kapásból! Christensen összerúgott az akció elején Grealish-sel, fekve maradt, ápolás. 1–1!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A Chelsea előző 11 bajnokijából 10-et megnyert a Villa ellen, ma sorozatban hetedszer nyerhet ellene.

A Villa utoljára 2011 végén nyert itt, az előző 18 évben ez volt az egyetlen sikere a Stamford Bridge-en!

A Chelsea 17 meccses veretlenség után előző négy PL-meccséből hármat is elbukott. De odahaza hat meccse veretlen, 4 sikerrel, 2 iksszel.

A Chelsea 25 pontja ennyi forduló alatt az Abramovics-éra második legrosszabb mutatója. 2015-ben csak 15 pontig jutottak.

E párharc legjobb góllövői
Frank Lampard 14
Bobby Tambling 9
Didier Drogba 6
Tony Hateley 5
Tore André Flo 5

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc César Azpilicueta kap sárga lapot El Ghazi lerántásáért. Traoré beadását kifejeli Mount, a holland az be aztán, ezt meg Rüdiger fejeli ki a kapu torkából.

Unalmas a hajrá, két perc a ráadás.

40. perc Mount két jó csel után ballal nem sokkal lő a léc fölé, az ötös bal sarka elől.

Giroud: 10 meccs a Villa ellen, 10 góllal és 1 assziszttal.

40. perc 73 százalékban a hazaiaknál a labda, Azpilicueta jobb oldali beadása Martínezé.

Megvarozták, nem volt lesen a balbekk, gól a gól.

34. PERC EZ MÁR BENT VAN, a Pulisic indította Chilwell bal oldali, ballábas beadását nyolc méterről, kissé balról csuka mozdulattal a jobb alsóba fejeli OLIVIER GIROUD. 1–0!

A francia kezezett, nem lett volna érvényes a gól.

32. perc EZ HOGYAN MARADT KI? Azlipicueta jobb oldali beadását Giroud hatról jobbal kapura húzza, Konsa elől, Cash mellel blokkol, a kipattanót Pulisic három méterről jobbal a léc fölé húzza, hátrafelé.

29. perc Hopp, Mendy rossz helyre üt egy kósza beadást, de megússza, Cash jobbal 12-ről, kissé jobbról a léc fölé vágja a kipattanót.

25. perc Grealish jobb oldali szabadrúgását tízről a léc fölé fejeli Hause. Grealish már 50-nél több helyzetet teremtett a társainak az idényben, PL-csúcs.

23. perc Cash már talpon, úgy tűnik, folytatja. Igen.

21. perc Ápolás, Pulisic fejen ollózza véletlenül Casht. Elmohamadi már melegít is.

Watkins az első 7 PL-meccsén 6 gólt lőtt, azóta összesen 1-et, azt is az előző fordulóban.

19. perc Watkins lő a kapu mellé középtávolról.

16. perc Grealish szépen ad középre balról ballal, Rüdiger ment becsúszva Watkins elől.

14. perc Nagy blokk, Mount bal oldali beadását Pulisic jobbal 16-ról kapura teszi, bevetődve blokkol McGinn!

12. perc MELLÉ! Grealish Konsa helyett véletlenül Pulisichez passzol, aki jobbal 19-ről a bal alsó mellé teker!

10. perc Kanté beadása Martínezé.

Az Aston Villa nyolc meccsen sem kapott gólt az idényben, ez ligarekord. Utoljára 1998-ban jutott sorozatban öt ilyen meccsig.

A kétszeres holland válogatott szélső remek formában van, 7 bajnokin, 315 perc alatt 4 gólt lőtt, az utóbbi négy fellépésén!

7. perc Helyzet, Grealish kornerét jobbal nyolcról kapura teszi El Ghazi, de ment a térdelő Rüdiger, Mendy kapusé a lecsorgó.

6. perc Kanté mellől Grealish jobbal 23-ról félmagasan a bal sarokba lőne, de véd a kapus szép mozdulattal.

4. perc Pulisic is kap egyet, de folytatja, Mount megindul, McGinn szereli. Helyzet, Mount bal oldali, jobblábas szögletét az ötös elől kapura pöcköli jobb lábbal, akrobatikusan, de véd a kapus. Traoré legalább két kézzel rántotta hátra a bekket.

3. perc Grealish két nagyot és egy kicsit kapott, és csak az első eset után járt szabadrúgás. Erre már odaszól pár cifrát a tartalék játékvezetőnek.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek fehér mezben és kék nadrágban.

A Villa decemberben még nem kapott gólt, összességében négy meccs óta.

Egy kis örökmérleg: 154 találkozó, 63 londoni és 57 birminghami sikerrel, 242, ill. 222 rúgott góllal.