PL: Bruno Fernandes góljával nyert a United a „szentek” otthonában

L. M.L. M.
2022.08.27. 15:32
Bruno Fernandes május óta először talált be (Fotó: AFP)
Az első félidőben hatalmas helyzeteket puskázott el a Manchester United a Southampton ellen, azonban a második játékrészben már pontosabb volt és Bruno Fernandes góljának köszönhetően elhozta a három pontot a St. Mary's Stadionból.

Jobban kezdte a találkozót a vendég Manchester United, a 19. percben pedig a megszerezhette volna a vezetést, ráadásul egymás után négyszer is. Bruno Fernandes fejelte le a beívelt labdát, Anthony Elanga közelről kétszer is a kapusba lőtte, a második kipattanót Fernandes nem tudta értékesíteni, majd Christian Eriksen próbálkozását is egy hősies blokkal meg tudták állítani a Southampton védői.

A második félidőben már Fernandes pontosabb volt, Diogo Dalot remek jobb oldali beadását váltotta gólra. Marcus Rashford helyezkedését érdemes kiemelni a találatnál, az angol támadó tökéletesen foglalta le a védőket, így Fernandes senkitől nem zavartatva lőhetett.

A félidő harmadánál Scott McTominay kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban nem sípolt, így egy kérdéses szituációt úsztak meg a „vörös ördögök”. A 65. percben közel jártak a gólhoz a „szentek”, David de Geának kellett hatalmasat védenie Joe Aribo ötméteres fejesénél.

Sor került Casemiro bemutatkozására is, a Real Madridtól érkezett védekező középpályás a 80. percben váltotta Elangát.

A hosszabbításban adódott még lehetőség a hazaiak előtt, Sékou Mara ollózó mozdulattal veszélyeztetett. A kapuba azonban nem talált, a United sikeresen vette az előtte álló akadályt és legyőzte a Southamptont.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Southampton–Manchester United 0–1
(Bruno Fernandes 55.)
Később
Liverpool–AFC Bournemouth 9–0 (L. Díaz 3., 85., Elliott 6., Alexander-Arnold 28., Roberto Firmino 31., 62., Van Dijk 45., Mepham 46. – öngól, Fábio Carvalho 80.)
Manchester City–Crystal Palace 4–2 (Bernardo Silva 53., Haaland 62., 70., 81., ill. Stones 4. – öngól, Andersen 21.)
Chelsea–Leicester 2–1 (Sterling 47., 63., ill. H. Barnes 66.)
Brentford–Everton 1–1 (Janelt 84., ill. Gordon 24.)
Brighton–Leeds United 1–0 (Gross 66.)