PL: bevehetetlen a Spurs vára, újabb csatát nyert

2017.04.15. 15:24
Volt minek örülni: a Tottenham négyet vágott a Bournemouth-nak (Fotó: AFP)
A Tottenham továbbra is veretlen hazai pályán ebben a szezonban az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League), a londoniak a 33. forduló nyitó mérkőzésén 4–0-ra legyőzték a Bournemouth-t.

Jó előjelekkel várhatta a Bournemouth elleni hazai bajnokit a Tottenham, hiszen Mauricio Pochettino csapata kiváló formának örvend, ráadásul ismét a kezdőben kapott helyet a sérülése után visszatérő Harry Kane, a gárda házi gólkirálya. Nem is kellett bő negyedóránál több a londoniaknak, hogy megszerezzék a vezetést: Christian Eriksen beadása után Mousa Dembélé bombázott a hálóba jó nyolc méterről.

Három perccel később megduplázta előnyét a Spurs: Harry Kane sarokkal készített le Szon Hung Minnak, aki a tizenhatoson belülre cselezte magát és az ötös jobb sarkától a kapuba gurított. A szünetben így kétgólos fórban volt a Tottenham, igaz, a Bournemouth nem mutatott túl nagy ellenállást – végig a hazaiak akarata érvényesült a pályán, a vendégeknek kaput eltaláló lövésük sem volt.

A fordulás után Harry Kane is betalált: Dele Alli jobb oldali beadását rosszul vette át, de a Bournemouth védői nem tudtak tisztázni, így a csatár visszaszerezte a labdát és nyolc méterről kilőtte a jobb alsót a tehetetlen Artur Boruc mellett. Kane-nek ez volt a 20. találata ebben a szezonban a Premier League-ben, így csatlakozott az Alan Shearer, Thierry Henry, Ruud van Nistelrooy, Sergio Agüero, Les Ferdinand ötöshöz, akik legalább három idényben 20 vagy annál több gólt szereztek a PL-ben.

A Chelsea elleni jövő szombati FA-kupa-elődöntőt szem előtt tartva Pochettino lecserélte három kulcsemberét, Allit, Kane-t és Eriksent is, az utóbbit váltó Vincent Janssen pedig a 92. percben beállította a végeredményt. (4–0)

A Tottenham sorozatban hetedik bajnokiját nyerte meg, erre legutóbb 1967-ben volt példa. Ha minden sorozatot nézünk, akkor már zsinórban a nyolcadik győzelme volt a Spursnek a mai, erre legutóbb 1960-ban volt képes az együttes.

PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ

Tottenham–Bournemouth 4–0 (Mousa Dembélé 16., Szon Hung Min 19., Kane 48., Janssen 92.)

A 16 órás mérkőzésekről itt olvashat, a Southampton–Manchester City mérkőzésről itt.

1. Chelsea 31 24 3 4 65–26 +39 75
2. Tottenham 32 21 8 3 68–22 +46 71
3. Manchester City 32 19 7 6 63–35 +28 64
4. Liverpool 32 18 9 5 68–40 +28 63
5. Everton 33 16 9 8 60–37 +23 57
6. Manchester United 30 15 12 3 46–24 +22 57
7. Arsenal 30 16 6 8 61–39 +22 54
8. West Bromwich Albion 32 12 8 12 39–41 –2 44