PL: Benteke döntött – 2-ből 2-nél jár a Liverpool

2015.08.17. 22:53
Benteke gólja három pontot ért a Poolnak az újonc ellen (Fotó: Reuters)
A Liverpool 1–0-ra nyert a Bournemouth ellen a Premier League 2. fordulójának záró mérkőzésén. A mindent eldöntő találatot Christian Benteke szerezte az első félidő közepén. Bogdán Ádám a kispadról figyelte végig a találkozót.

Jordan Henderson bal oldalról középre tekerte a labdát, amit a hosszú kapufánál érkező Christian Benteke passzolt közelről a kapuba. Később kiderült, a mérkőzés 26. percében történt esemény eldöntötte a három pontsorsát. 1–0

Az, hogy az első félidőben több gól nem született, az már csak azért sem meglepő, mert ez volt az egyetlen kaput eltaláló lövés az első negyvenöt percben...

Henderson az előző szezon kezdete óta a 10. gólpasszát adta a Premier League-ben – e tekintetben ő a legjobb játékos az angol élvonalban. Benteke harmadszor szerepel PL-meccsen az Anfielden – ez volt a belga csatár negyedik találata a „vörösök” szentélyében. A szurkolók nagy örömére Benteke már a Pool színeiben lövi a gólokat.

Az előző Championship-szezonban a Bournemouth szerezte a legtöbb (44) pontot idegenben, így akár még reménykedhetett is az újonc legalább a pontszerzésben. Igaz, az angol másodosztályban nem Liverpool szintű ellenfelekkel találkozott.

A második félidőben többet is birtokolta a labdát a Bournemouth, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani. Az is igaz, hogy Brendan Rodgers együttese sem tudta megszerezni a megnyugtató második találatot.

A 90. percben Benteke duplázhatott volna, de közeli pörgetése után a labda csak a kapufán csattant.

Két egygólos sikerrel ugyan, de akkor is két győzelemmel kezdte a szezont a Liverpool.