PL: Barkley gólja döntött, az Aston Villa legyőzte a Sotont

CS. M.CS. M.
2021.01.30. 22:59
Ross Barkley szerezte a mérkőzés egyetlen érvényes találatát (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójának szombati játéknapján az Aston Villa 1–0-ra legyőzte idegenben a Southamptont.

A szombati játéknap utolsó mérkőzésén az Aston Villa szerzett vezetést a 41. percben: Jack Grealish kapásból adta be a labdát a tizenhatos sarkáról, középen pedig tökéletes ütemben érkezett Ross Barkley, és a kapuba fejelt (0–1).

Grealish ebben az idényben már kilenc gólpassznál jár a Premier League-ben – ennél több előkészítést csak Harry Kane (11) és Kevin De Bruyne jegyez (10).

A második félidőben folyamatosan próbálkoztak a hazaiak, de kaput eltaláló lövésig is csak az utolsó negyedórában jutottak el, miközben az Aston Villa veszélyes kontrákat vezethetett.

A hajrában aztán beindult a Soton: a 85. percben egy szöglet utáni fejesnél Emiliano Martínez védett nagyot, majd két lövést is blokkoltak a vendégek. Ahosszabbításban Danny Ings betalált ugyan, de a videobíró segítségével a játékvezető lest ítélt, így pont nélkül maradt a Southampton.0–1

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ
Southampton–Aston Villa 0–1
(R. Barkley 41.)

KORÁBBAN
Crystal Palace–Wolverhampton Wanderers 1–0 (Eze 60.)
Manchester City–Sheffield United 1–0 (Jesus 9.)
West Bromwich Albion–Fulham 2–2 (Bartley 48., M. Pereira 66., ill. B. Reid 10., Cavaleiro 77.)

Everton–Newcastle United 0–2 (C. Wilson 73., 90+3.)
Arsenal–Manchester United0–0