PL: az Arsenal és a Man. City hengerelt; a Leicesteren a sor

2016.04.02. 17:55
Az Arsenal könnyedén legyőzte a Watfordot, és továbbra is versenyben van az angol bajnoki címért (Fotó: Reuters)
A bajnoki címre hajtó Arsenal, Manchester City páros könnyedén begyűjtötte a három-három pontot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójának szombati játéknapján.

Nem kellett sokat várni arra, hogy az Arsenal megszerezze a vezetést a Watford ellen: a hazaiak az 4. percben Alexis Sánchez révén kerültek előnybe. A chilei Alex Iwobi gyönyörű beadása után fejelt egyből kapura, az első kísérletet még védte Heurelho Gomes kapus, pechére azonban pont Sánchez elé pattant vissza a labda, a támadó pedig másodszor már nem hibázott, a kapuba emelt (1–0).

Iwobi remekül játszott, a 14. percben csodálatos csavarását bravúrral még védte Gomes, ám a 38. percben már gólnak örülhetett a nigériai. A 19 éves tehetség Sánchez jobb szélről érkező passza után laposan lőtt a kapu közepébe (2–0).

A második félidő elején háromra növelték előnyüket az „ágyúsok”, Héctor Bellerín 16 méterről vállalkozott lövésre, amelybe beleért az egyik watfordi védő, a labda így megpattant, és megviccelte a már elvetődő Gomest (3–0).

Az Iwobi-show folytatódott, az ötvenedik percben az afrikai ballal bődületesen nagy kapufát rúgott. A Watford semmiféle ellenállást nem tudott kifejteni az Arsenallal szemben. A 90. percben Theo Walcott állította be közvetlen közelről a 4–0-s végeredményt.

Arsene Wenger csapatának a győzelem után nyolc pont a lemaradása az éllovas Leicester City mögött, amely vasárnap lép pályára.

Az Arsenal mellett a Manchester City is jelezte: még nem mondott le a bajnoki címről. Manuel Pellegrini csapata 19 perc után Fernando, Kevin De Bruyne és Sergio Agüero találatával már 3–0-ra vezetett az AFC Bournemouth otthonában. A vége 4–0 lett, ezzel a Citynek 54 pontja van, és negyedik a bajnokságban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ

Liverpool–Tottenham Hotspur 1–1 (Coutinho 51., ill. Kane 63.)
Aston Villa–Chelsea 0–4 (Loftus-Cheek 26., Pato 45+3. – 11-esből., Pedro 46., 59.)
Arsenal–Watford 4–0 (A. Sánchez 4., Iwobi 38., Bellerín 48., Walcott 90.)

West Ham United–Crystal Palace 2–2 (Lanzini 18., Payet 41., ill. Delaney 15., Gayle 75.)

AFC Bournemouth–Manchester City 0–4 (Fernando 7., De Bruyne 12., Agüero 19., Kolarov 93.)

Norwich City–Newcastle United 3–2 (T. Klose 45+2., Mbokani 74., Hoolahan 93., ill. Mitrovics 71., 86. – a másodikat 11-esből)
Stoke City–Swansea City 2–2 (Afellay 13., Krkic 53., ill. G. Sigurdsson 68., Paloschi 79.)
Sunderland–West Bromwich Albion 0–0