PL: az Arsenal Birminghamben hagyott két pontot

2017.12.31. 19:30
Az egyenlítő gól pillanata (Fotó: AFP)
Az Arsenal labdarúgócsapata 1–1-es döntetlent játszott a West Bromwich Albion vendégeként a Premier League 21. fordulójában.

Arsene Wenger a 811. mérkőzésén ült a kispadon a Premier League-ben, így Sir Alex Fergusont lehagyva már egyedül áll a lista élén. Az Arsenal menedzserének ezen kívül sokáig nem volt oka az örömre, pedig az „ágyúsok" korábban mind a 23 PL-meccsükön bevették a West Bromwich kapuját.
Hogy ez a sorozat nem szakadt meg, arról Alexis Sánchez és James McClean gondoskodott: a 83. percben a chilei támadó szabadrúgása után a hazaiak ír játékosáról pattant a labda a kapuba, öngól. 0–1

Közel került tehát az Arsenal a győztes évbúcsúztatóhoz, ám nem sokkal később egy hazai beadásnál Calum Chambers kezét találta el a labda, a játékvezető pedig befújta a vitatható tizenegyest. Jay Rodriguez nem hibázott, megszerezte a West Brom harmadik gólját 2017 decemberében, ezzel megmentett egy pontot csapatának. 1–1