PL: az Arsenal 88 másodpercen belül döntött a három pontról

2016.02.07. 16:21
Az Arsenal második gólja egyben első is volt (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában az Arsenal 2–0-ra nyert az AFC Bournemouth otthonában.

Jó előjelekkel vágott neki a találkozónak az Arsenal, amely az újoncok ellen megvívott utóbbi 22 találkozójából egyet sem veszített el (18 győzelem, 4 döntetlen).

Ahogy ezt sem. A mérkőzés 23. percében a felívelt labdát Olivier Giroud fejelte vissza a labdát Mesut Özilnek, aki közelről, jobbal a léc alá bombázott (0–1). Ez az összjáték fordítva szokott megvalósulni (a német előkészítéséből eredményes a francia), ám valószínűleg emiatt nem szomorkodtak az „ágyúsok” szurkolói.

Amiatt meg pláne nem, hogy csupán 88 másodperc telt el, és újra magasba emelhették kezüket. Aaron Ramsey passza után Alex Oxlade-Chamberlain éles szögből laposan lőtt, a labda a jobb oldali lécről vágódott a kapuba (0–2).

Hihetetlennek tűnik, de igaz, ez volt a szélső első, idegenben szerzett Premier League-gólja.

Az Arsenal eddig 61 alkalommal került legalább kétgólos előnybe vendégként a PL-ben, eddig csak egy alkalommal veszített ilyen állásból (1998 decemberében az Aston Villa ellen), most nem lett meg a második. Nem született újabb gól, így 2–0-ra nyert a londoni együttes, ezzel megelőzte a Manchester Cityt, és feljött a harmadik helyre.