PL: Aubameyang duplája után csak ikszelt az Arsenal

T. I.T. I.
2019.09.15. 19:25
Aubameyang első félidei duplája után úgy tűnt, magabiztos lehet az Arsenal győzelme – végül döntetlen lett (Fotó: AFP)
Az Arsenal hiába vezetett már két góllal is, csak 2–2-es döntetlent játszott idegenben a Watforddal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójában.

Remekül indult az Arsenal számára a Watford elleni találkozó. A vendégek Aubameyang góljával már a 21. percben megszerezték a vezetést, majd a gaboni támadó a 32. percben ismét betalált (0–2). Hogy az Opta statisztikusai mi mindenre nem figyelnek, árulkodó: az „ágyúsok” második gólja előtt 20 passzt adtak egymásnak a vendégjátékosok, ennél több átadás egyetlen találatot sem előzött meg a Premier League 2019–2020-as kiírásában – eddig.

A második félidőben viszont nagyot fordult a világ a két csapattal. A Watford bátran letámadott, az 53. percben pedig szépített is. No nem hétköznapi akció révén. Az új szabályokat is kihasználva Bernd Leno az öt és feles jobb csücskénél helyezkedő Szokratisz Papasztathopuloszhoz passzolta a labdát, ő aztán eladta, Gerard Deulofeu lábáról Tom Cleverley elé pattant, aki 10 méterről a kiszolgáltatott kapus mellett a hálóba passzolt (1–2).

A hazaiakat még jobban felhozta a szépítés, míg az Arsenal érezhetően megzavarodott, hiába használta el 11 perc alatt mindhárom cserelehetőségét Unai Emery – a „nyerő” húzást a Watford élére a bajnoki szünetben kinevezett Quique Sánchez Flores húzta meg.

Roberto Pereyra a 63. percben lépett pályára, majd a 81. percben – miután David Luiz szerelés helyett térden rúgta a tizenhatoson belül – büntetőből egyenlített (2–2).

A rutinos brazil bekk korábbi Premier League-csapatában, a Chelsea-nél 160 mérkőzésen három tizenegyest hozott össze az ellenfeleknek, London másik szegletében, az Arsenal színeiben négy bajnokin már kettőnél jár...

Igaz, az Arsenalnak egyébként sem volt sok szerencséje a tizenegyesekkel az utóbbi időben: az előző idény kezdete óta ellene fújták be a legtöbb büntetőt (holtversenyben a Brightonnal), szám szerint tízet.

Az utolsó pillanatokban is a Watford előtt adódott a több és nagyobb lehetőség, de sem Deulofeu, sem Abdoulaye Doucouré nem tudta gólra váltani a helyzetét.

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ
Watford–Arsenal 2–2 (Cleverley 53., Pereyra 81. – 11-esből, ill. Aubameyang 21., 32.)
Bournemouth–Everton 3–1 (C. Wilson 23., 72., Fraser 67., ill. Calvert-Lewin 44.)

1. Liverpool 5 5 15–4 +11 15
2. Manchester City 5 3 1 1 16–6 +10 10
3. Tottenham 5 2 2 1 11–6 +5 8
4. Manchester United 5 2 2 1 8–4 +4 8
5. Leicester City 5 2 2 1 6–4 +2 8
6. Chelsea 5 2 2 1 11–11 0 8
7. Arsenal 5 2 2 1 8–8 0 8
8. Bournemouth 5 2 1 2 8–9 –1 7