Özil rekordjával mentett pontot az Arsenal; megvan Klopp első veresége

2015.11.08. 16:55
Özil szórja a gólpasszokat a PL-ben (Fotó: Reuters)
Elszenvedte első vereségét a Liverpool menedzsereként Jürgen Klopp, miután csapata hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Crystal Palace-tól. A Premier League 12. fordulójának rangadóján az Arsenal 1–1-es döntetlent játszott a Tottenhammel az észak-londoni derbin.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

Nem tudni, az immáron szokásosnak mondható elképesztő sérüléshullám, vagy a müncheni verés miatt volt a szokásosnál sokkal tompább az Arsenal a Tottenham elleni derbi első félidejében, de azt Arsene Wenger sem tagadhatja, hogy mindenki többet várt az „ágyúsoktól". Nem remekeltek a vendégek sem, de a vezetést így is megszerezték: Danny Rose csodás passzát a szép lassan újra magára találó Harry Kane közelről higgadtan lőtte a kapuba. 0–1!

A 2000-től egy évet az Arsenalban lehúzó Kane gyengén kezdett a ligában, első hat bajnokiján nem talált be, de már hat találatnál jár legutóbbi ha PL-meccsén.

Ha már statisztika: Petr Cech nem érte be David Jamest (a cseh 169 angol élvonalbeli bajnokin nem kapott gólt, „Zűrzavar" 170 ilyen meccsel dicsekedhet), Olivier Giroud legutóbbi hat bajnoki góljából négyet is Mesut Özil készített elő, közte az utolsó hármat; és amióta a francia ék bemutatkozott az Arsenalban, azaz 2012 óta, ő fejelte a legtöbb gólt a ligában, szám szerint 15-öt – a fordulás után azonban Özil két remek beadása közül az elsőt a lécre, a másikat meg nem sokkal a jobb alsó mellé fejelte a gall.

Egy idő után egyre veszélyesebben futballozott a Hotspur, miközben Wenger a kispadról csak a Kieran Gibbs, Mathieu Flamini kettőst tudta bevetni, majd pályára küldte a félig egészséges Mikel Artetát is – a trióból azonban a „kényszerbalszélső" Kieran Gibbs egalizált a hajrára fordulva. 1–1, a gólpasszt Özil adta, aki ezzel rekorder lett, mert zsinórban hat PL-meccsen is asszisztot jegyzett, első 11 bajnokiján 10 gólpasszig pedig senki sem jutott még – a többi meg Giroud fejében maradt, aki a végjátékban is ziccert rontott.

Örülhet a tartalékos Arsenal az egyenlítésnek, de bánhatja a győzelem elmaradását, mert így nem tudta igazán kihasználni az éllovas Manchester City szombati botlását.

LIVERPOOL–CRYSTAL PALACE

Jürgen Klopp már nem veretlen a Liverpoollal (Fotó: Reuters)

Bogdán Ádám a várakozásoknak megfelelően a kispadon kezdte a mérkőzést, amelynek elején a vendégek rendesen meglepték a „vörösöket”. (Mint kiderült, nem csak az elején.) Már az első percektől erős letámadással operált a Palace, amely négy nyeretlen mérkőzéssel a háta mögött érkezett az Anfieldre.

A Liverpool nem tudta felvenni a Palace sebességét, ennek pedig gól formájában a 21. percben meglett a böjtje. A hazaiak védelmének sorozatos hibáit kihasználva Yannick Bolasie szerzett vezetést a londoniaknak. (0–1)

A kapott gól észhez térítette a Liverpoolt, nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak Jürgen Klopp tanítványai. Az egyenlítés még az első félidőben összejött: Philippe Coutinho egy szép támadás végén egalizált a 42. percben. (1–1)

A második félidőben a labdabirtoklás tekintetében fölényben volt a Liverpool, de a helyzetek alapján teljesen kiegyenlített mérkőzést játszottak a csapatok. Az adok-kapokból végül a Palace jött ki jobban, mivel a 82. percben Scott Dann, a vendégek középhátvédje Yohan Cabaye szögletét követően befejelte a vendégek második, és egyben győztes találatát. (1–2)

A Liverpool ezzel elszenvedte első vereségét Jürgen Klopp irányításával, a német menedzser hetedik mérkőzésén, a négy nyeretlen bajnokit követően ismét három pontot szerző Crystal Palace pedig sorozatban harmadszor győzött a Liverpool ellen a PL-ben.

Tovább fokozva: a Palace 1970 és 2013 között egyszer tudott bajnokit nyerni az Anfielden, 2015-ben kétszer is.

Minden sorozatot figyelembe véve egy tizenkét veretlen mérkőzésből álló sorozata szakadt meg a Liverpoolnak.