Ezzel csak a City nyert: nem hozott gólt az Arsenal és az MU meccse

K. T. I.K. T. I.
2021.01.30. 18:17
Küzdelmes összecsapás volt (Fotó: AFP)
A 21. fordulót másodikként kezdő Manchester United gól nélküli döntetlent játszott a tabella 9. helyén tanyázó Arsenal otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) szombat kora esti összecsapásán. Ole Gunnar Solskjaer csapata egyhuzamban a 18. idegenbeli bajnokiján maradt veretlen, ám aligha önfeledten boldog ettől, elvégre a korábban győzedelmeskedő Manchester City mögött nőtt a hátránya.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

Arsenal–Manchester United0–0
London,
Emirates Stadium.Vezette:Oliver
ARSENAL:
Leno – Bellerín, Holding, David Luiz, CédricT. Partey, Xhaka – Martinelli (Willian, a szünetben), Smith Rowe (Ödegaard, 83.), Pépé – Lacazette (Nketiah, 90+4.).Menedzser:Mikel Arteta
MAN. UNITED:De Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, L. Shaw – McTominay (Martial, 37.), Fred – Rashford (Greenwood, 80.), B. Fernandes, Pogba – Cavani.Menedzser:Ole Gunnar Solskjaer

1998 után először fordulhatott volna elő, hogy az Arsenal zsinórban három bajnokin múlja felül a Manchester Unitedet. Persze a papírforma nem ezzel kecsegtetett, a vendég United a második, a házigazda londoni alakulat mindössze a tabella kilencedik helyéről várhatta a randevút, amely múltja miatt így is rászolgált a „rangadó” titulusra.

Az első percek kifejezetten ritmustalan, apró faultokkal tördelt játékot hoztak. Negyedóra elteltével az Arsenal kezdte átvenni az irányítást, több helyzetet is kialakított, de ziccerig nem jutott el. A félidő utolsó 20 percére ismét fordult a játék képe, az MU vette át az irányítást, Paul Pogba remek észrevétele után Cédricnek kellett önfeláldozóan mentenie Marcus Rashford elől, nem sokkal később pedig Bruno Fernandes lövése tekeredett el alig egy méterrel a bal felső mellett.

A szünet után a 250. PL-meccsére beálló, ezzel ezt a karriermérföldkövet első brazilként elérő Willian szerezhette volna meg a vezetést az Arsenalnak, de Aaron Wan-Bissaka nagyot mentve javította korábbi hibáját. Míg az első félidő hullámzó, addig a második játékrész egészen kiegyenlített játékot hozott – lehetőségekkel mind a két kapu előtt. A 65. percben Alexandre Lacazette szabadrúgásból eltalálta a keresztlécet, néhány pillanattal később Emile Smith Rowe lövésénél védett bravúrral David de Gea.

A másik kapu előtt Fred, majd Rashford veszélyeztetett, ám az eredmény nem változott. Ahogyan az utolsó 20 percben sem – ebben pedig Edinson Cavaninak jutott főszerep. No nem pozitív hősként. Az uruguayi támadó a 89. percben ziccerben bólintott a bal kapufa mellé, nem az első, ám legalább a sokadik ígéretes lehetőségét elpuskázva a meccsen.

Az Arsenal nem tudta egymás után harmadszor is megverni a Unitedet, ám jelen helyzetében az egy pontnak sokkal inkább örülhet, mint riválisa. Míg a londoniak a Real Madridtól kölcsönvett Martin Ödegaard beállása, addig a manchesteriek az új klubrekordot jelentő idegenbeli veretlenségi sorozatuk (18 bajnoki) miatt lehetnek bizakodók.

Manchester másik fele járt a0–0-val a legjobban:az éllovas City most már három ponttal vezet a második MU előtt.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90+5. perc: Fred 20 méterről, kissé balról eleresztett lövése kanyarodik el a bal kapufa mellett.

90+4. perc: Lacazette le, Nketiah be!

Lacazette nem fogja tudni folytatni.

90+2. perc: Maguire már talpon, de Lacazette még mindig a földön fekszik.

Három perc a tervezett ráadás, de ez most biztosan több lesz Lacazette-ék ütközése miatt.

Lacazette és Maguire ütköztek a felezővonalnál. Ebből is ápolás lesz.

89. perc: Wan-Bissaka adja be jobbról, Cavani felugrik, megelőzi a védőjét, majd centikkel a bal alsó mellé fejel. Ha átengedi a háta mögött érkező Martialnak, lehet még nagyobb ziccer...

1998-ban esett meg legutóbb, hogy az Arsenal zsinórban három bajnokin is legyőzze a Unitedot. Most két győzelemnél járnak. Lesz-e gól a hajrában?

87. perc: Lacazette szabadrúgása után száll el a labda a kapu felett.

A norvég támadót a héten vette kölcsön az Arsenal a Real Madridtól.

83. perc: Eljött a bemutatkozás pillanata: Smith Rowe helyén Ödegaard!

81. perc: Pépé kap labdát a jobb szélen, befelé húz, 13 méterről, Maguire-nek kötényben tekeri el a jobb alsó irányába, de centikkel elvéti a kaput.

80. perc: Rashford le, Greenwood be!

79. perc: Wan-Bissaka labdaszerzése után Rashford lő 14 méterről, jobbról az oldalhálóba.

Pogba és Lacazette fejeltek össze, ápolás lesz.

77. perc: A sarokrúgás után Bellerín elé kerül a kifejelt labda, 19 méterről, jobbról lő, Maguire blokkol!

77. perc: David Luiz végzi el a szabadrúgást jó 28 méterre a kaputól, a sorfalon felperdülő labda szögletre vágódik.

76. perc: Maguire kap lapot, ismét Lacazette-tel akadt össze, hátulról felborítva a franciát. Ziccer lett volna, ha nem teszi.

73. perc: Pogba kap sárgát, Williant találta el.

71. perc: Smith Rowe teszi le a labdát balra, Willian érkezik, de pontatlan a beadása.

67. perc: Rashford teszi vissza a labdát laposan a második hullámban érkező Cavani elé, aki eltöri azt, Martial érkezik, Cavani elrúgja előle, a kisebb zavarból Shaw jöhet ki jól, előrehúzódva begyűjti a labdát, betör a 16-oson belülre, az ötös vonalából centerez, de erről pedig lemarad a középen érkező Cavani. Nem a leghatékonyabb pillanatai voltak ezek az uruguayinak.

66. perc: Smith Rowe elé kerül a Maguire által röviden kifejelt labda, 11 méterről, kissé balról lő, De Gea leér a rövid alsóba tartó, életerős kísérletre.

65. perc: KAPUFA! Lacazette végzi el a szabadot 17 méterre a kaputól, enyhén jobbra, a lövése pedig a keresztlécről vágódik ki! De Gea mozdulni sem tudott, csak szemmel követte.

64. perc: Maguire rántja le Lacazette-tet a 16-ostól egyetlen lépésnyire. Sárga nincs. Nagyon veszélyesnek ígérkező szabadrúgás lehet.

62. perc: Pépé teszi vissza a labdát lövésre David Luiznak, aki 18 méterről kapu fölé puffantja.

58. perc: ÓÓÓ, MI MARAD KI MEGINT? Shaw passza után Fred perdíti a labdát Martial elé, aki ütemben passzol az érkező Shaw-hoz, utóbbi erőből a hosszú alsót veszi célba, középen Cavani érkezik, beleteszi a lábát, ám ezzel a flipper végén a bal alsó mellé küldi! Ezt megúszta az Arsenal!

Willian visszatér. Egyelőre úgy fest, Arteta megússza a csere cseréjét.

Williant kell ápolni.

55. perc: Cavani kerülhetne ziccerbe az ötös vonalában Rashord passza után, de elrontja a labdaátvétel.

51. perc: Wan-Bissaka rúgott alá Cédricnek a 16-os vonalában. Sárga.

50. perc: Maguire blokkolja bravúrosan Pépé 14 méterről eleresztett lövését. Willian adott nagy labdát balról.

49. perc: Bellerín centerezése után Wan-Bissaka pont az érkező Willian elé passzolja a labdát, aki viszont kapáslövés helyett átveszi, ezzel pedig időt ad a feltápászkodó angolnak, hogy a lövés útjába dobja magát. Nagy lehetőség volt.

Ez Willian 250. PL-meccse. Ő az első brazil, aki eléri ezt a mérföldkövet az angol élvonalban.

46. perc: Martinelli helyére Willian állt be a szünetben.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Fernandes szabadrúgásánál David Luiz mentett nagyot fejjel (Fotó: AFP)

SZÜNET

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+1. perc: Smith Rowe blokkolja Martial balról, 12 méterről eleresztett kapáslövését.

Egy perc a tervezett ráadás.

45. perc: Ebből Leno alig láthatott valamit! Fernandes lő 17 méterről, középről, de David Luiz bele tudja tenni a fejét, így a keresztléc fölé vágódik a labda!

44. perc: MI MARADT KI? Shaw centerezésénél elrúg a labda alatt Cédric, mögötte Rashford jön ziccerben, hat méterről viszont nem lő, cselekbe bonyolódik, ezzel időt ad Lenónak, aki kilép a kapuból, blokkol, de a labdát nem szerzi meg, Rashford visszateszi a 16-os vonalában üresen érkező Frednek, akit blokkolnak – de szabálytalanul. Szabadrúgás lesz!

41. perc: Shaw beadása után Maguire ugrik a legmagasabbra középen, 8 méterről fejel, Leno magabiztosan fogja a kapu jobb oldalánál.

37. perc: Eddig, McTominay nagyot fújtatva összegörnyed a pályán. A testbeszédéből nehéz megállapítani, hogy a gyomrával, esetleg a bordáival van-e gondja. Martial váltja.

McTominay görnyed össze a térdét támasztva szinte minden passz után, amint elkerül a közeléből a labda. Kérdés, meddig húzza még a pályán így.

Bruno Fernandesnek eddig se gólja, se gólpassza az Arsenal ellen. Nem sokon múlt, hogy ez az előbb megváltozzon.

34. perc: Pogba indítja Bruno Fernandest, aki David Luizzal szemben visszaveszi a jobb lábára, majd centikkel a hosszú felső mellé teker. Veszélyesen csapódott, Leno csak nézte!

33. perc: Shaw beívelése után Wan-Bissakára kissé későn vált ki Cédric, az angol bekk 8 méterről, jobbról fejel, nem sokkal a rövid alsó mellé!

31. perc: Smith Rowe indítja Pépét, aki két védővel a nyakán érkezik a 16-os jobb csücskéhez, bedob néhány biciklicselt, majd 14 méterről megpróbálja elnyesni a hosszú alsót, nem sokkal tekerve mellé!

30. perc: Pogba mutatja be a cselt, remekül veszi észre a 16-os jobb szélénél beinduló Rashfordot, a francia középpályás bokából emeli az irányába a labdát, Cédric bevetődve elfejeli az angol támadó elől. Pedig Rashford már emelte a lábát – ziccer lett volna.

Az elmúlt percekben jóval folyamatosabb a játék, ez pedig a helyzetek alapján az Arsenalnak kedvez...

28. perc: Martinelli cselezget, majd befelé húzva lágyan belöbböli a labdát a védők mögé, Maguire nem tudja elérni, de a berobbanó Lacazette sem. Egy méterrel volt tán hosszabb a kelleténél.

27. perc: Pépé harcol ki szabadrúgást Shaw-val szemben a 16-os jobb csücskénél. Cédric íveli be, a hosszúnál David Luiz tudja beletenni a fejét, de irányítania már nem sikerül, nem is megy kapura.

26. perc: Pépé szöglete után Xhaka tud fejelni az ötös jobb csücskétől, pont De Gea kezei közé száll a labda.

25. perc: Bellerín átlövési kísérletébe lép bele Fred, majd hiába iszkol, nem tudja megmenteni csapatát a szöglettől.

24. perc: Partey cipeli a labdát, jó 40 métert vezetheti zavartalanul, majd 20 méterről, kissé jobbról a hosszú alsó sarok mellé lő.

Közben McTominayt kell ápolni a pálya szélén.

22. perc: Smith Rowe lőtt passza Pepe elé kerül, aki 8 méterről lő, de a bal alsó mellé.

20. perc: Shaw szöglete után rövid a kifejelt labda, Fred 17 méterről lágyan megpróbálja a bal felsőbe emelni, Leno ujjheggyel kitolja onnan! Bravúr.

18. perc: Rashford indul meg a jobb szélről, a 16-oson belül bemutatja a lövést, végül 10 méterre a kaputól inkább Fernandesnek passzol, utóbbi egyből tenné vissza elé, de Partey lefüleli a labdát, ezzel oda a lehetőség.

Kisebb kakaskodás is kialakult, de Oliver további lapok nélkül inti rendre a csapatokat.

13. perc: Cédric kap sárgát, Bruno Fernandest faultolta felugrás közben.

11. perc: David Luiz próbálkozik meg egy átlövéssel jó 25 méterről, de pontatlan a kísérlete.

10. perc: Eltelt 10 perc a meccsből – mezőnyjátékkal.

A United kezd aktívabban, de igazi helyzetet még egyik oldalon sem láthattunk.

3. perc: Wan-Bissaka centerez jobbról, a 11-es pont magasságában Cavani érkezne, de Partey megelőzi és kivágja előle a labdát.

A United sötét szürkébe hajló szerelésben, az Arsenal piros felsőben, fehér nadrágban és piros-fehér sportszárban játszik ma este.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! Az Arsenal indította útjára a labdát.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Ki nevethet a végén? (Fotó: AFP)

A Manchester United 2018 áprilisa óta nem tudja legyőzni az Arsenalt a Premier League-ben. A legutóbbi öt tétmeccsükön csak egyszer, 2019 januárjában, az FA-kupa legjobb tizenhat csapata közé kerülését vívott találkozón tudott nyerni Ole Gunnar Solskjaer csapata.