Igazi rangadó volt: az Arsenal ötgólos meccsen legyőzte a Liverpoolt

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2022.10.09. 17:16
Győzelmével az Arsenal ismét az élre állt (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal 3–2-re legyőzte a Liverpoolt az Emirates Stadionban az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának rangadóján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ

Arsenal–Liverpool 3–2 (2–1)

London, Emirates Stadion. Vezette: Michael Oliver
Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Tomijaszu – Ödegaard (Tierney, 82.), Partey, Xhaka – Saka (Fábio Vieira, 90+4.), G. Jesus (Nketiah, 90+1.), Martinelli. Menedzser: Mikel Arteta
Liverpool:
Alisson – Alexander-Arnold (J. Gomez, a szünetben), Matip (I. Konaté, 69.), Van Dijk, Cimikasz – Henderson, Thiago – Szalah (Fabinho, 69.), Diogo Jota (H. Elliott, 81.), L. Díaz (Firmino, 42.) – D. Núnez. Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Martinelli (1.), Saka (45+5., 76. – a másodikat 11-esből), ill. D. Núnez (34.), Firmino (53.)

Parádésan kezdte a mérkőzést az Arsenal, hiszen már 58 másodperc elteltével bevette a Liverpool kapuját. Ellenakció végén Martin Ödegaard nagyszerű passzt adott Gabriel Martinellinek, aki higgadtan fejezett be (1–0).(VIDEÓ ITT!)

Ismét fel volt adva a lecke a „vörösök” számára, mivel újfent hátrányból kellett játszaniuk. A 15. percben Gabriel kezéhez ért a labda a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt.

Vendégoldalról Darwin Núnez próbálkozott a legtöbb lövéssel, a 34. percben pedig össze is jött neki a gól. A hazaiak védelmi hibáját kihasználva Luis Díaz kaparintott meg egy kósza labdát, majd tökéletesen centerezett az uruguayi csatárnak, aki közelről nem hibázott (1–1).(VIDEÓ ITT!)

Az Arsenal azonban keretbe foglalta az első félidőt, ugyanis a ráadás ötödik percében Martinelli középre tett labdáját remek érzékkel átlépte Gabriel Jesus, így a hosszún üresen érkező Bukayo Saka bevetődve gólt szerezhetett (2–1).(VIDEÓ ITT!)

A második játékrészt is jobban kezdte az Arsenal, nagy erőkkel ment az újabb találatért. Ödegaard előtt adódott egy ígéretes lehetőség, ám középről gyenge lövést adott le, Alisson könnyedén védett.

Mondhatni, a semmiből érkezett a Liverpool egyenlítése. Az 53. percben Diogo Jota adott parádés labdát Roberto Firminónak, aki laposan kilőtte a hosszú sarkot (2–2).(VIDEÓ ITT!)

Az 57. percben Gabriel Jesus terült el a földön, és úgy tűnt, nagy a baj. Konsztantinosz Cimikasz találta véletlenül arcon a könyökével a brazil támadót, aki egyből összeesett. Szerencsére azonban gyorsan érkezett hozzá a segítség, és két perc múlva már felülve láthattuk őt, sőt, a mérkőzést is folytatni tudta.

És ha már a pályán maradt, a 73. percben kiharcolt egy tizenegyest. A labda mögé Saka állt, aki magabiztosan értékesítette a büntetőt(3–2).(VIDEÓ ITT!)

Igazi rangadó volt, melynek végén az „ágyúsok” örülhettek. Győzelmével az Arsenal visszavette a vezetést a Manchester Citytől, míg a Liverpool a tíz pontjával maradt a tizedik, ráadásul a jövő héten Pep Guardioláék ellen lép pályára.

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+8. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 3–2-RE NYERT AZ ARSENAL!

90+4. perc: Saka le, Vieira be.

90+1. perc: Jesus le, Nketiah be.

90. perc: 5 perc a ráadás.

90. perc: Alisson és Van Dijk nem értette meg egymást, Jesus pedig a földre került.

86. perc: Letámad az Arsenal, nem tud kapura menni a Liverpool.

82. perc: Itt az első Arsenal csere. Ödegaard le,Tierney be.

81. perc: Jota le, Elliott be.

Érezte Alisson, hogy hova kell mennie, de nem tudott hárítani. (VIDEÓ ITT!)

76. PERC: GÓL – SAKA BERÚGTA! 3–2

73. PERC: TIZENEGYEST KAP AZ ARSENAL! JESUS ESETT EL!

72. perc: Újabb veszélyes hazai akció, de nincs gól belőle.

71. perc: Gomez időhúzásért kapott lapot. Nem végezte el időben a bedobást.

69. perc: Matip és Szalah le, Konaté és Fabinho be.

67. perc: Tartja a labdát az Arsenal.

62. perc: Xhaka bombája ment fölé.

61. perc: Jesus folytatni tudja.

59. perc: Jesus most már ül, magánál van. Cimikasz könyöke találta arcon. A görög játékos most átölelte őt, nem volt szándékos a könyököse.

57. perc: Jesus a földön, nagy a baj.

56. perc: Ahogy azt várni lehetett, nagyon jó a meccs!

Jota parádés labdát adott Firminónak, aki laposan kirúgta a hosszú sarkot. (VIDEÓ ITT!)

53. PERC: GÓL – MEGINT EGYENLÍT A LIVERPOOL! 2–2

50. perc: Ödegaard lövését fogta meg Alisson. Nagy helyzet volt!

48. perc: Kisebb tűzijáték a Liverpool kapuja előtt, de megúszták a vendégek.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A szünetben: Alexander-Arnold sérülés miatt le, J. Gomez be.

45+7. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 2–1

Martinelli középre tett labdáját remek érzékkel lépte át Jesus, így a hosszún üresen érkező Saka bevetődve gólt szerezhetett. (VIDEÓ ITT!)

45+5. PERC: GÓL – SAKA TALÁLATÁVAL ISMÉT AZ ARSENAL KERÜLT ELŐNYBE! 2–1

45+4. perc: Ödegaard az Arsenal első játékosa, aki sárga lapot kapott a meccsen.

45+3. perc: Nem volt veszélyes.

45+3. perc: Arsenal-szöglet.

45. perc: 5 perc a ráadás.

45. perc: Nyomott az Arsenal, de helyzetet nem tudott kialakítani a hosszan felépített támadásából.

42. perc: Díaz le, Firmino be.

41. perc: Díaz nem tudja folytatni, csere lesz.

40. perc: Núnez lépett ki lesről.

38. perc: Most Díaz ápolása miatt áll a játék.

Díaz csapott le egy labdára, majd nagyszerűen centerezett Núneznek, aki közelről nem hibázott. (VIDEÓ ITT!)

34. PERC: GÓL – EGYENLÍT A LIVERPOOL! 1–1

33. perc: Ramsdale cselezte ki Núnezt. Úgy tűnik, rendben a lába.

32. perc: Szalah lövése ment mellé, nem volt jó próbálkozás.

30. perc: Saliba nyúlt bele egy középre tett labdába, Ramsdale-nek kellett nagyot védenie.

28. perc: Jesus harcolt nagyot, de lövése gyengécske volt.

26. perc: Núnez lövését védte magabiztosan Ramsdale.

24. perc: Folytatódik a játék, az angol válogatott védőt nem kell lecserélni.

22. perc: Alexander-Arnoldot kell ápolni. Martinelli lépett rá véletlenül a lábára.

22. perc: Martinelli beadása nem volt pontos.

18. perc: Többet a labda a Liverpoolnál, de eddig mindhiába.

15. perc: Gabriel kezéhez ért a labda, de nincs tizenegyes.

14. perc: Éledezik a Liverpool, mely a Brighton ellen is pocsékul kezdte a mérkőzést.

13. perc: Alisson védett, de már les előzte meg a lövést.

10. perc: Egyelőre marad Ramsdale a pályán.

9. perc: Ramsdale fogja a lábát, meghúzódott kirúgás közben? Ápolni kell.

6. perc: A szöglet nem volt veszélyes, a kontrából meg elment a hazai csapat, melynek végén Luis Díaz sárga lapos módon szabálytalankodott.

6. perc: Núnez lövését blokkolta Gabriel. Szöglet.

4. perc: Magasan fennmarad az Arsenal, nem húzódik vissza.

Ödegaard nagyszerű passzt adott Martinellinek, aki (az 58. másodpercben) higgadtan fejezte be az ellenakciót. Előtte Saka nem volt lesen. (VIDEÓ ITT!)

1. PERC: GÓL – MÁRIS VEZET AZ ARSENAL! 1–0

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az Arsenal piros felsőben, fehér nadrágban és piros sportszárban látható, míg a Liverpool tiszta fehérben.

AZ ARSENAL KEZDŐJE

A LIVERPOOL KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

Ha az idény előtt valaki azt mondja, hogy október elején 11 pont lesz a két csapat között, de nem a Liverpool javára, akkor sokan felvonták volna a szemöldöküket. Márpedig ez a helyzet, igaz, a „vörösök” egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak, így egy mai győzelemmel vesztett pontok tekintetében mindjárt csak ötre lennének az „ágyúsoktól”.

Az Arsenal nagyon jó formában van, hiszen eddigi tíz tétmérkőzéséből kilencet megnyert. Az az egy vereség viszont a „nagy hatos” egyik tagjától, a Manchester Unitedtól volt, s most a harmadik rangadójára készül Mikel Arteta együttese. Érdekesség, hogy a gárda sorozatban harmadik hazai találkozójára készül, hiszen a Tottenham után (3–1), a Bodö/Glimt (3–0) ellen is az Emirates Stadionban játszott.

A Liverpool jelenleg csak a tizedik, tíz ponttal, és ugyan vannak elmaradt mérkőzései, egy mai vereség nagyon fájó lenne. Jürgen Kloppék ráadásul a Rangers elleni skóciai BL-meccs után a Manchester Cityt fogadják. Fel van adva a lecke, akár nyolc napon belül eldőlhet, hogy nem lesz bajnok idén a Liverpool. Na de ne szaladjunk ennyire előre.

Az előző kiírás ezüstérmese az eddigi hét bajnokijából csupán kettőt tudott megnyerni, négy döntetlen mellett egy vereséget is számlál, méghozzá az ősi rivális Manchester United ellen. A csapat ugyan három meccse veretlen (két győzelem a BL-ben, egy döntetlen a PL-ben), de ezeket a mérkőzéseket mind otthon játszotta. A Liverpool a bajnokságban vendégként még nyeretlen (két döntetlen, egy vereség), sőt, a 2022–2023-as kiírásban nem tudott meccset nyerni idegenben (amennyiben a Community Shieldet nem számoljuk bele), hiszen a Napoli otthonában is kikapott (4–1).

Sokat játszik egymással a két együttes, az Arsenalnak viszont nem igazán megy. Az elmúlt kilenc meccsből ugyanis csak egyet tudott megnyerni, a bajnokságban legutóbb pedig 2020 szeptemberében tudott gólt lőni. Márciusban 2–0-ra nyert az Emiratesben a Liverpool. A fogadóirodák egyébként valamivel az Arsenalt tartják ma esélyesebbnek.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ARSENAL–LIVERPOOL LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!