PL: Adrián hétszer kapitulált – 57 éve nem ruházták meg úgy a Poolt, mint most

K. T. I.K. T. I.
2020.10.04. 22:11
Ez nem a Beatles, de elhúzták a Liverpool nótáját (Fotó: AFP)
Nem elírás: az Aston Villa hazai pályán 7–2-re legyőzte a címvédő Liverpoolt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában.

A Manchester United hatot kapott.

S Liverpoolban szeretnék mindenben felülmúlni a riválist. Ép ésszel más okot nehéz találni arra, ami az Aston Villa otthonában történt Jürgen Klopp csapatával.

Kezdjük azzal, hogy a birminghami csapat úgy fogadhatta a címvédőt, hogy a legutóbbi 15 meccsén nem tudta legyőzni a Poolt, sőt, a legutóbbi tizenkettőt zsinórban elbukta vele szemben. Ehhez képest a Villa 24 perc után már két góllal vezetett a „vörösök” ellen. Jó kérdés, ha Alisson véd a cserekapus Adrián helyett, akkor is ilyen könnyedén jut-e kétgólos fórba a házigazda – ám az is biztos, Virgil van Dijk sem ezekben a percekben bizonyította be, hogy a világ legjobb védője lenne.

Mohamed Szalah ugyan a 33. percben szépített, de a Liverpool felzárkózásról szóló reményei így sem éltek túl sokáig, John McGinn a 35. minutumban visszaállította a kétgólos különbséget, majd a félidő hajrájában az első két találatot jegyző Ollie Watkins csapott le újfent – 4–1 és mesterhármas!

Jürgen Klopp nem tudott belenyúlni a meccsbe (Fotó: AFP)

A Liverpool kapitálisabbnál kapitálisabb védelmi hibákat hozott össze, Watkins pedig tíz éve az első mesterhármast vele szemben. Stílszerű, hogy az angol középpályás egyúttal a 10. játékos lett, aki egyáltalán mesterhármast tudott lőni a kikötővárosiak ellen a PL-érában – a legutóbbi Dimitar Berbatov volt.

Van Dijk arca sok-sok mindent elárul... (Fotó: AFP)

A második félidőből 10 perc telt el, amikor a Klopp-csapat megkapta az ötödiket is, Ross Barkley találata hároméves mélypontot jelentett, 2017-ben az akkor bajnok Manchester City ruházta meg 5–1-re a Liverpoolt.

Szalah a 60. percben másodszor is szépített, de a vendégek hányattatásai még mindig nem értek véget. A 66. minutumban Jack Grealish is lecsapott (6–2) – újabb történelmi kontextust nyitva a meccsnek: a Liverpool a PL 1992 óta íródó történetében másodszor kapott hat gólt a bajnokságban (2015, Stoke City). Olyan pedig az angol profi labdarúgás történetében először esett meg, hogy a két gigász, a bajnoki örökrangsor első két helyén álló Man. United és Pool ugyanazon a játéknapon kapjon hat-hat gólt.

Jó kérdés, hogy a Liverpool védelme, vagy az adatbányász statisztikusok nyögtek fel fájdalmasabban, amikor Grealish a 75. percben a második, csapata hetedik gólját is megszerezte...

Merthogy ez már tényleg párját ritkító történelmi összevetésekhez vezetett. A Liverpool több mint 57 éve, 1963 áprilisában kapott legutóbb hétgólos pofont bajnoki meccsen, akkor a Tottenham gázolt keresztül rajta. Arra, hogy egy angol címvédő kapuját hétszer vegye be egy ellenfél még régebben, 1953-ban volt példa – a Sunderland 7:1-gyel küldte haza az Arsenalt.

Aligha jelent szépségtapaszt, a Liverpool ezúttal 7–2 után indulhat vissza az Anfield Road irányába...

Az MU-nak viszont elé vágott – igaz, most csupán azzal, hogy egy még mélyebb szakadékot sikerült találnia.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ

Aston Villa–Liverpool 7–2 (Watkins 4., 24., 39., McGinn 35., Barkley 55., Grealish 66., 75., ill. Szalah 33., 60.)

KORÁBBAN
Arsenal–Sheffield United 2–1
(Saka 61., Pépé 64., ill. McGoldrick 83.)
Wolverhampton Wanderers–Fulham 1–0 (Pedro Neto 56.)
Manchester United–Tottenham Hotspur 1–6
(B. Fernandes 2. – 11-esből, ill. Ndombélé 4., Szon Hung Min 7., 37., Kane 30., 79. – a másodikat 11-esből, Aurier 51. )
Leicester City–West Ham United 0–3 (Antonio 14., Fornals 34., Bowen 83.)
Southampton–West Bromwich Albion 2–0 (Djenepo 41., O. Romeu 69.)
SZOMBATI EREDMÉNYEK

Everton–Brighton 4–2 (Calvert-Lewin 16., Mina 45+2., James 52., 70., ill. Maupay 41., Bissouma 90+2.)
Chelsea–Crystal Palace 4–0
(Chilwell 50., Zouma 66., Jorginho 78., 82. – mindkettő 11-esből)
Leeds United–Manchester City 1–1 (Rodrigo 59., ill. Sterling 17.)
Newcastle United–Burnley 3–1 (Saint-Maximin 14., Wilson 65., 77. – a másodikat 11-esből, ill. Westwood 61.)