PL: Adama Traoré duplájával a Wolves legyőzte a címvédőt

2019.10.06. 16:59
Adama Traoré nyerőembernek bizonyult (Fotó: AFP)
Az angol élvonal 8. fordulójának vasárnapi mérkőzésein az óriási meglepetésre vereséget szenvedő bajnoki címvédő Manchester City hazai pályán a Wolverhamptont fogadta, az Arsenal a nyáron igazolt David Luiz első góljával legyőzte a Bournemouth-t, míg a Chelsea egy félidő alatt elrendezte a Southampton otthonában a három pont sorsát.

Öt, győztesen megvívott tétmérkőzés után a Wolverhamptont fogadta az Etihad Stadionban a Manchester City, és semmi jel sem utalt arra, hogy Pep Guardiola csapata nem folytatja remek sorozatát.

Márpedig pontosan ez történt: ugyan végig jóval többet birtokolta a labdát a City, a mérkőzésen mégis a Wolves volt csak eredményes, amely amúgy az első 45 percben egyszer sem, a másodikban is csak háromszor találta el a kaput – abból viszont két gól esett.

A 80. percben villámgyors kontra során Raúl Jimenez hintába ültette Nicolas Otamendit, majd Adama Traoré elé gurított, ő meg nem hibázott a kiszolgálgatott Edersonnal szemben. Az ötperces hosszabbítás negyedik percében jött ismét Traoré, és beállította az óriási meglepetést jelentő 0–2-es végeredményt.

Ezzel a Wolves sorozata folytatódott, a „farkasok" immár három bajnoki óta veretlenek, míg a második helyét megőrző Man. City hátránya nyolc pont a hibátlan listavezető Liverpool mögött.

TRAORÉ KÉT GÓLJA

Az Arsenal lett a nagy nyertese a City botlásának, miután David Luiz első arsenalos góljával legyőzte a Bournemouth-t, így egy pontra felzárkózott a manchesteriekre a harmadik helyet megszerezve. A londoniak brazil bekkje a mérkőzés 9. percében szöglet után fejelt a kapuba.

A találkozó egyébként nem feltétlenül a pontos támadójátékról marad majd emlékezetes, a 90 perc során ugyanis az Arsenal kétszer, a Bournemouth pedig egyszer jegyezhetett fel kaput eltaláló lövést, miközben kapu felé tartó lövésből a hazaiak álltak jobban: 11–9.

DAVID LUIZ GÓLJA

A harmadik vasárnapi mérkőzésen a Chelsea esélyeshez méltóan lépett fel a Southampton otthonában, és az első negyedóra végén Tammy Abraham megszerezte a vezetést, majd bő tíz perc múlva az immár kétszeres angol válogatott Mason Mount duplázta meg az előnyt. Bár a hazaiak még szépítettek Danny Ings révén, a szünet előtt minden vitás kérdést eldöntött N'Golo Kanté találata. A 4–1-es vendéggyőzelmet a második félidő legvégén Michy Batshuayi alakította ki.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
Arsenal–AFC Bournemouth 1–0 (D. Luiz 9.)
Manchester City–Wolverhampton Wanderers 0–2 (A. Traoré 80., 94.)
Southampton–Chelsea 1–4 (Ings 30., ill. Abraham 17., Mount 24., Kanté 40., Batshuayi 89.)