PL: a WHU csodagóllal csent pontot a Manchester Citytől

H. K.H. K.
2020.10.24. 15:21
Michail Antonio bámulatos gólt szerzett (Fotó: AFP)
A Manchester City 1–1-es döntetlent játszott a West Ham Uniteddel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójában.

Pep Guardiola alakulata kezdte aktívabban az összecsapást, a 18. percben viszont az addig veszélytelen West Ham az első lehetőségéből gólt szerzett, nem is akármilyet!

Vladimir Coufal csavarta be a labdát a jobb szélről, Michail Antonio pedig hét méterről, háttal a kapunak, ollózós mozdulattal kapásból bombázott – Edersonnak esélye sem volt védeni a parádés lövést.

Guardiola a szünetben meglepő cserét eszközölt, s lehozta az egyetlen csatárát, Sergio Agüerót – az argentin helyére beálló Phil Fodengyorsan meghálálta a bizalmat, az 51. percben Joao Cancelo passza után hat méterről a jobb alsóba lőtt (1–1).

A Manchester City a folytatásban is veszélyesebben játszott ellenfelénél, ám a West Ham kihúzta döntetlennel a meccset, 1–1 lett a vége. A pontosztozkodással a manchesteriek jelenleg csak a 11. helyen állnak a bajnokságban.