PL: a West Ham 3–0-ra vezetett az Arsenal ellen, aztán csak ikszelt

K. B.K. B.
2021.03.21. 18:28
Alexandre Lacazette gyönyörű fejessel mentette döntetlenre a West Ham elleni PL-meccset (Forrás: Getty Images)
Noha a West Ham United hazai pályán 3–0-ra is vezetett az Arsenal elleni angol első osztályú labdarúgó-mérkőzésen, két öngól és egy remek Lacazette-fejes után ki kellett békülnie a 3–3-as döntetlennel.

A Premier League 29. fordulójában az ötödik helyen álló West Ham United hazai pályán, a londoni Olimpiai Stadionban fogadta a városi rivális Arsenalt, amely a tabella tizedik helyén tanyázott a meccs előtt. A „kalapácsosok” remekül kezdték a találkozót: a januárban, a Manchester Unitedtól kölcsönvett, s azóta remeklő Jesse Lingard a 15. percben megszerezte a vezetést, így immár hat meccsen öt találatnál jár a West Ham színeiben.

Két perccel később jött az újabb hazai roham; Jarrod Bowen értékesítette Lingard asszisztját (2–0). A West Ham nem állt meg, negyedórával később Tomás Soucek növelte három gólra a különbséget. Az „ágyúsok″ már az első félidőben megkezdték a felzárkózást: a 38. percben Soucek öngólt jegyzett.

A második játékrész 16. percében újabb öngól következett: a West Ham védői nem értették meg egymást, Craig Dawson révén módosult 3–2-re az állás. Az Arsenal ritmust váltott, s a végjátékban egyre nagyobb nyomást gyakorolt a riválisra. Ennek a 82. percben meglett az eredmény: Alexandre Lacazette gyönyörű fejessel egyenlített. Noha a folytatásban mindkét együttes előtt adódott még lehetőség, bele kellett törődniük a 3–3-as döntetlenbe.

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ

West Ham United–Arsenal 3–3 (Lingard 15., Bowen 17., Soucek 32., ill. Soucek 38. – öngól, Dawson 61. – öngól, Lacazette 82.)

1. Manchester City 30 22 5 3 64–21 +43 71
2. Manchester United 29 16 9 4 56–32 +24 57
3. Leicester City 29 17 5 7 53–32 +21 56
4. Chelsea 29 14 9 6 44–25 +19 51
5. West Ham 29 14 7 8 45–35 +10 49
6. Liverpool 29 13 7 9 48–36 +12 46
7. Everton 28 14 4 10 40–37 +3 46
8. Tottenham 28 13 6 9 47–30 +17 45