PL: A teljesítményünk megmutatta, sok dolgunk van még – Rangnick

V. Á.V. Á.
2022.01.04. 13:18
Rangnick szerint fejlődnie kell csapatának (Fotó: AFP)
Mint ismert, hétfő este a Manchester United 1–0-ra kikapott hazai pályán a Wolverhamptontól az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójában. A találkozót követően Ralf Rangnick, az MU menedzsere elmondta, sem a játékosok egyéni teljesítménye, sem csapatteljesítmény nem volt megfelelő.

„Nem játszottunk jól, sem egyénileg, sem csapatként. Az első félidőben problémáink voltak, hogy távol tartsuk őket a kapunktól, a második játékrészben másik formációra váltottunk, és jobban irányítottuk a játékot. A teljesítményünk megmutatta, sok dolgunk van még. Túl sok volt a ki nem kényszerített hibánk, jobbá kell válnunk”
kezdte értékelését a német menedzser.

Hozzátette, meg kell találni az egyensúlyt a csapaton belül, védekezésben és támadásban egyaránt.

A PL-meccsen két év után újra pályára lépő Phil Jones teljesítményéről is beszélt Rangnick.

„Szerintem jól teljesített, két éve nem futballozott ezen a szinten, ez nem látszott a játékán. Tette a dolgát, pontosan azt, amit vártam tőle.

A következő mérkőzések kapcsán elmondta, próbálják megtalálni a lehető legjobb formációt, és játékstílust, de mindenképpen agresszívabbnak kell lennie az együttesnek, nagyobb nyomást kell gyakorolni az ellenfelekre, amikor azok birtokolják a labdát.

A Wolves menedzsere, Bruno Lage elmondta, az első félidőben nagyon jó volt a csapata, sok helyzetet alakított ki. A második játékrészben a manchesteriek változtattak, de ők is, a cserék után pedig sikerült megnyerniük a meccset.

„Jó érzés volt. Az első perctől fogva jó érzés volt bennünk. Ez nem csak a győzelemről és a három pontról szól, hanem a játékunkról is. Ez a legfontosabb, így akarunk futballozni, jól felkészültünk a meccsre.”

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ
Manchester United–Wolverhampton Wanderers 0–1
(Joao Moutinho 82.)
KORÁBBAN
Chelsea–Liverpool 2–2
(Kovacevic 42., Pulisic 45+1, ill. Mané 9, Szalah 26.)
Brentford–Aston Villa 2–1
(Wissa 42., M. Rasmussen 83., ill. Ings 16. – 11-esből)
Everton–Brighton 2–3 (Gordon 53., 76., ill. Mac Allister 3., 71., Burn 21.)
Leeds United–Burnley 3–1 (Harrison 39., Dallas 77., James 90+2., ill. Cornet 54.)

Arsenal–Manchester City 1–2 (Saka 31., ill. Mahrez 57. – 11-esből , Rodri 90+3.)
Kiállítva: Gabriel (Arsenal, 59.)

Watford–Tottenham Hotspur 0–1 (D. Sánchez 90+6.)
Crystal Palace–West Ham United 2–3 (Édouard 83., Olise 90., ill. Antonio 22., Lanzini 25., 45+5. – a másodikat 11-esből)