PL: a „szentek” kétszer is megajándékozták az Arsenalt

K. T. I.K. T. I.
2020.06.25. 20:56
Nketiah elsőre még hiába ünnepelt, a 20. percben viszont már szabályos gólt szerzett (Fotó: AFP)
Az Arsenal idegenben 2–0-ra legyőzte a Southamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában. A Burnley eközben a Watfordon kerekedett felül.

Első látásra szinte hihetetlen góllal került előnybe az Arsenal a Southampton elleni bajnoki mérkőzésen. A hazaiak kapusa, Alex McCarthy gyakorlatilag tálcán kínálta fel a labdát Edward Nketiahnak, aki köszönte szépen a lehetőséget, és a 20. percben vezetést szerzett az „ágyúsoknak” (0–1).

Már a gól előtt is az Arsenal futballozott aktívabban, kétszer is csak centik hiányoztak a londoni csapat góljához, előbb épp Nketiah találatát nem adták meg les miatt, majd Pierre-Emerick Aubameyang lövése vágódott kifelé a kapufáról.

A második félidőben az Arsenal teljesen visszaállt, a Southampton viszont hiába birtokolta sokkal többet a labdát és próbálkozott az egyenlítéssel, Danny Ings közeli fejesét és Shane Long ígéretes lövését is védte Damián Martínez. A 73. percben Nathan Redmond puskázott el újabb jó lehetőséget, a hazai támadó ezúttal még a kaput sem találta el ziccerben...

A hajrában aztán megbűnhődött a Southampton: pocsék hazaadás után a menteni igyekvő Jack Stephens találta el az Arsenal támadójának lábát, azonnal indulhatott is zuhanyozni. A londoniak hamar kihasználták az emberelőnyt, a megítélt szabadrúgásból Alexandre Lacazatte első kísérlete levágódott a sorfalról, az ismétlés kipattant McCarthyról, az újabb lecsorgóra viszont érkezett Joseph Willock, aki hat méterről már nem hibázta el a kaput (0–2).

A „szentek” mindkét Arsenal-gólhoz remekül asszisztáltak. Mikel Arteta csapatával így olyan történt, ami 2020-ban még nem: idegenben bajnokit nyert!

A Burnley hazai pályán Jay Rodríguez hajrában szerzett találatával 1–0-ra legyőzte a kiesés elől menekülő Watfordot.