PL: a Spurs otthon bukott, a Man. City nem hibázott

2022.02.09. 22:40
Munkában Hugo Lloris, a Tottenham kapusa a Southampton elleni meccsen (Fotó: AFP)
A Manchester City hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Brentfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójának szerdai játéknapján, viszont a Tottenham Hotspurnek korántsem sikerült ilyen jól az este: a londoniak hazai pályán 3–2-re kikaptak a remek napot kifogó Southamptontól. Az Aston Villa és a Leeds United hatgólos döntetlenre végzett egymással, és szintén iksszel ért véget a Norwich–Crystal Palace meccs (1–1).

MANCHESTER CITY–BRENTFORD 2–0

A papírformának megfelelően a Manchester City fölényben futballozott a négy bajnoki vereségből lábadozó Brentford ellen, de a vezetést csak az első félidő végén – és akkor is csak büntetőből – tudta megszerezni Rijad Mahrez révén. A City a folytatásban még magabiztosabban, nyugodtan játszott, és a második félidő derekán kifizetődött egy letámadása: David Raya kapus ellenfélhez passzolta a labdát, és Kevin De Bruyne pillanatokon belül lapos lövéssel büntetett. DE BRUYNE GÓLJA ITT!

TOTTENHAM–SOUTHAMPTON 2–3

A Man. City elleni döntetlenből és a minapi, kupabeli továbbjutásból erőt merítő Southampton huszáros első félidőt produkált Londonban, és bár Jan Bednarek öngóljával hátrányba került, a tavaly a magyar válogatottat kétszer is „elsüllyesztő” Armando Broja közeli lövéssel nagyon gyorsan egyenlített. S a java még csak ezt követően jött! Szon Hung Min közeli góljával vezetést szerzett a szünet után feljavuló Tottenham, csakhogy a Soton ezekben a hetekben ennyitől nem törik össze: Mohamed Elyounoussi és Ché Adams egy-egy fejesével megfordította az állást! A végjátékban volt némi szerencséjük is a vendégeknek, hiszen Steven Bergwijn egyenlített – csakhogy a VAR egyértelművé tette: a holland lesről talált be. CHÉ ADAMS GYŐZTES GÓLJA ITT!

NORWICH–CRYSTAL PALACE 1–1

A kiesőzónából menekülni igyekvő Norwich parádésan kezdett, Teemu Pukki pattogós lövéssel már az első percben megszerezte a vezetést a Crystal Palace ellen. Az előny egészen a 60. percig kitartott, akkor viszont Wilfried Zaha hatalmas gólt lőtt a 16-os bal sarkáról. Az elefántcsontparti perceken belül belőhette volna a második gólját is, tizenegyest hajthatott végre, de a rúgás pillanatában megcsúszott – és méterekkel a kapu mellé lőtt... Több gól nem esett: a „kanáriknak” nem jött össze zsinórban a harmadik győzelem, a Palace pedig immár négy forduló óta nyeretlen. ZAHA GYÖNYÖRŰ GÓLJA ITT!

ASTON VILLA–LEEDS 3–3

Birminghamben hat gólt és döntetlent láthatott a nagyérdemű. Legalább három kiemelkedő alakja volt a meccsnek: Philippe Coutinho lapos lövéssel megszerezte második bajnoki gólját az Aston Villában, majd adott két remekbe szabott gólpasszt; a brazil mindkét átadását Jacob Ramsey váltotta gólra; és volt egy kétgólos játékosa a Leedsnek is Dan James személyében. S persze nem maradhat ki a kulcsemberek felsorolásból Diego Llorente sem, aki a 63. percben közelről belőtte a Leeds pontot érő harmadik gólját. COUTINHO ELSŐ GÓLPASSZA ÉS RAMSEY ELSŐ GÓLJA ITT!

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ – szerdai mérkőzések
Manchester City–Brentford 2–0
(Mahrez 40. – 11-esből, De Bruyne 69.)
Norwich City–Crystal Palace 1–1 (Pukki 1., ill. Zaha 60.)
Tottenham Hotspur–Southampton 2–3 (Bednarek 18. – öngól, Szon Hung Min 70., ill. Broja 23., M. Elyounoussi 79., C. Adams 82.)
Aston Villa–Leeds United 3–3 (Philippe Coutinho 30., J. Ramsey 38., 44., ill. D. James 9., 45+2., D. Llorente 63.)