PL: a Southampton kétgólos hátrányból fordított a Burnley ellen

2021.04.04. 15:01
Nathan Redmond kapáslövésével fordított a Soton (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén kétgólos hátrányból felállva nyert otthon a Southampton a Burnley ellen.

Némi meglepetésre csak úgy potyogtak a gólok az első félidőben a Southampton otthonában. A mérkőzés elejét megnyomta a Burnley, amely a 12. percben Chris Wood tizenegyesből lőtt góljával megszerezte a vezetést (0–1).

A 28. percben Matej Vydra megduplázta a vendégek előnyét, akik amolyan „burnleys” akció végén vették be ismét a hazai kaput (0–2).

A Soton azonban nem adta fel, és három perccel Stuart Armstrong révén szépített (1–2).

Sőt, még az egyenlítés is összejött a „szenteknek” az első játékrész végén: a korábbi Burnley-játékos,Danny Ings cselezte tisztára magát, majd lőtt közelről a kapuba (2–2).

A fordulás után is kitartott a Southampton lendülete, amely előbb kapufáig, majd újabb gólig jutott: a 66. percben Nathan Redmond ismerte fel a lehetőséget és vágta az elé kerülő labdát kapásból a kapuba (3–2).

Több gól már nem esett, így Ralph Hasenhüttl együttese kétgólos hátrányból felállva fordította meg a mérkőzést, és eltávolodott a kieső helyektől, míg a Burnley egyelőre nem lélegezhet fel.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Southampton–Burnley 3–2
(Armstrong 31., Ings 42., Redmond 66., ill. Wood 12. – 11-esből, Vydra 28.)
Később
15.05: Newcastle United–Tottenham Hotspur (Tv: Spíler1)
17.30: Aston Villa–Fulham (Tv: Digi Sport2)
20.30: Manchester United–Brighton & Hove Albion (Tv: Spíler1)
Hétfőn
19.00:
Everton–Crystal Palace (Tv: Spíler1)
21.15: Wolverhampton Wanderers–West Ham United (Tv: Digi Sport1)
Szombaton játszották
Arsenal–Liverpool 0–3 (Jota 64., 82., Szalah 68.)
Leicester City–Manchester City 0–2
(B. Mendy 58., Gabriel Jesus 74.)
Chelsea–West Bromwich Albion 2–5 (Pulisic 27., Mount 71., ill. M. Pereira 45+2., 45+4., C. Robinson 63., 90+1., M. Diagne 69.)
Kiállítva: T. Silva (Chelsea, 29.)
Leeds United–Sheffield United 2–1 (J. Harrison 12., Jagielka 49. – öngól, ill. Osborn 45+2.)