PL: a sereghajtó győzött az Old Traffordon, bajnok a Man. City!

2018.04.15. 18:51
A sereghajtó legyőzte a Manchester Unitedet, bajnok lett a City! (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójában a sereghajtó West Bromwich Albion 1–0-ra legyőzte idegenben a Manchester Unitedet, így biztosította a Manchester City aranyérmét.

Az előző három tétmeccsét megnyerő MU a Manchester City elleni nagy fordítással elodázta riválisa bajnoki címének megünneplését, míg a West Bromwich a Swansea elleni 1–1-gyel lezárta kilencmeccses vereségsorozatát…

A manchesteri mezőnyfölényt hozó első félidőben Ander Herrera reklamált hiába büntetőt, valamint Paul Pogba adott elő esetlen Maradona-utánzást, így gól nélküli állás mellett vonulhattak pihenőre a csapatok.

A 66. percben Foster fantasztikus védésére volt szükség, hogy ne szerezzen vezetést az MU, Pogba fejesénél a kapus óriási vetődéssel akadályozta meg a biztosnak látszó találatot.

Percekkel később Lingard 20 méteres ágyúzása után kerülte el a labda a bal alsót, majd a semmiből megszerezte a vezetést a sereghajtó: szöglet után Jay Rodriguez vette be De Gea kapuját (0–1).

A házigazda a hajrában hiába próbálkozott, gólt ezen a napon nem tudott szerezni, így a Manchester City megnyerte a 2017–2018-as bajnokságot!

Érdekesség, hogy a City az első vereségét a Liverpooltól szenvedte el, a Pool a következő fordulóban szintén az akkori sereghajtótól (Swansea) kapott ki!

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
Newcastle United–Arsenal 2–1 (Ayoze Pérez 29., Ritchie 68., ill. Lacazette 14.)
Manchester United–West Bromwich Albion 0–1 (Jay Rodriguez 73.)

SZOMBATON
Burnley–Leicester City 2–1 (Ch. Wood 6., K. Long 9., ill. Vardy 72.)
Crystal Palace–Brighton & Hove Albion 3–2 (Zaha 5., 24., Tomkins 14., ill. G. Murray 18., Izquierdo 34.)
Huddersfield Town–Watford 1–0 (Ince 91.)
Swansea City–Everton 1–1
(J. Ayew 71., ill. Naughton 43. – öngól)
Liverpool–AFC Bournemouth 3–0 (Mané 7., Szalah 69., Firmino 90.)
Southampton–Chelsea 2–3 (Tadics 21., Bednarek 60., ill. Giroud 70., 79., E. Hazard 75.)
Tottenham Hotspur–Manchester City 1–3 (C. Eriksen 42., ill. Jesus 22., Gündogan 25. – 11-esből, Sterling 72.)

1. Manchester City 33 28 3 2 93–25 +68 87
2. Manchester United 33 22 5 6 63–26 +37 71
3. Liverpool 34 20 10 4 78–35 +43 70
4. Tottenham 33 20 7 6 65–30 +35 67
5. Chelsea 33 18 6 9 57–33 +24 60
6. Arsenal 33 16 6 11 62–45 +17 54
7. Burnley 33 14 10 9 33–29 +4 52
8. Leicester City 33 11 10 12 49–47 +2 43