PL: a Manchester City nem hibázott Bournemouthban

2017.02.13. 23:05
A Manchester Citynek nem okozott gondot a Bournemouth legyőzése
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hétfői játéknapján a Manchester City 2–0-ra legyőzte a Bournemouth együttesét, így feljött a tabella második helyére.

A Manchester Citytől egyébként is elvárja az ember, hogy megverje a Bournemouth-t, az éllovas Chelsea hétvégi botlásával pedig egyenesen kötelezővé vált a győzelme.

Nem kímélték egymást a felek, a City tündöklő tehetsége, Gabriel Jesus a 13. percben a bokáját fogva fájdalmas arccal a földre esett, és nem is tudta folytatni a játékot. Tíz perccel később a hazaiak játékosa, Simon Francis is hasonlóan járt – sérülés miatt ő sem bírta tovább.

Ezt követően már a játéké volt a főszerep, Raheem Sterling a tizenhatoson belülről lőve találta el a kapufát, a kipattanóval Kevin De Bruyne próbálkozott. A 29. percben már nem hibázott az angol támadó: Leroy Sané beadása megpattant egy védőn, aki így épp a kapu elé érkező Sterlinget hozta kihagyhatatlan helyzetbe. 0–1

Alig egy perccel később hazai gólnak örült a közönség, más kérdés, hogy ezt egy szabálytalanság miatt nem adta meg a játékvezető.

A második félidőben is a manchesteriek irányítottak, a 69. percben be is küszködtek még egy gólt: a Jesus helyére beállt Sergio Agüero közreműködésével Tyrone Mings a saját kapujába sodorta a labdát. 2–0

A kétgólos előny tudatában még felszabadultabban futballozott Pep Guardiola csapata, amely megérdemelte gyűjtötte be a három pontot, és 8 pontra megközelítette a Chelsea-t.